mmkshokejjunmlodszy

HOKEJ. Od wygranej nad faworyzowaną drużyną Zagłębia Sosnowiec turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski juniorów rozpoczęli w Tychach gracze MMKS Podhala Nowy Targ.

Podopieczni Jacka Szopińskiego zaczęli co prawda od straty gola już w 47 sekundzie meczu, ale w 14 minucie wyrównali.

Kluczowa dla losów tego spotkania była druga tercja, wygrana przez nowotarżan 4:1.

W trzeciej sosnowiczanie rzucili się w pościg, ale Podhalanie ostatecznie dogonić się nie dali.

Do zwycięstwa nowotarżan poprowadził Fabian Kapica, który co prawda gola nie zdobył, ale „maczał palce” przy czterech trafieniach swoich kolegów. Świetnie w bramce "Szarotek" spisywał się też Szymon Klimowski.

Warto zaznaczyć, że "Szarotki" są jedną z najmłodszych drużyn w rozgrywkach juniorów starszych.

Zagłębie Sosnowiec – MMKS Podhale Nowy Targ 5:6 (1:1,1:4, 3:1)

Bramki: 1:0 Naróg (Blanik, Dubinin) 1, 1:1 Plewa (Bochnak, Kapica) 14, 1:2 Jarczyk (Kapica Maciaś) 32, 1:3 Michalski (Kapica, Bochnak) 36, 2:3 Blanik (Gawriłow) 38, 2:4 Malasiński (Trzebunia) 39, 2:5 Michalski (Żurawski, Kapica) 40, 2:6 Bochnak (Michalski, Żurawski) 44, 3:6 Gawriłow 51,4:6 Artiom Senewicz (Artem Senewicz, Gawriłow) 54, 5:6 Blanik (Dubinin, Ślusarczyk) 57.

Podhale: Klimowski – Żurawski, Danel, Bochnak, Kapica, Plewa – Maciaś, Słowakiewicz, Jarczyk, Malasiński, Trzebunia – Nykaza, J. Malasiński, Długopolski, Worwa, Michalski oraz Sarniak, Siuty.