mmkshokejjunmlodszy

Hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ wygrali turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów Starszych rozegrany w Tychach. Po sobotnim zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec, w niedzielę podopieczni Jacka Szopińskiego wygrali 8:4 z gospodarzami drużyną MOSM Tychy.

Nowotarżanie błyskawicznie zaznaczyli swoją dominacje w tym spotkaniu. Już po 12 minutach prowadzili 3:0, co pozwoliło im na spokojną kontrolę meczu w kolejnych jego fragmentach. Ani przez moment wygrana „Szarotek” nie była zagrożona.

Tym samym – po dwóch latach przerwy - drużynę Podhala zobaczymy w finale tej kategorii wiekowej. To spore osiągnięcie zważywszy na fakt, że nowotarżanie dysponują jedną z najmłodszych zespołów w tych rozgrywkach. Zdecydowana większość zawodników jest jeszcze w wieku juniora młodszego. Ambicją i charakterem Podhalanie niwelowali słabsze od przeciwnika warunki fizyczne.

Duża w tym zasługa trenera Szopińskiego, który po latach wrócił do Nowego Targu, skonsolidował młodzież i wykonuje z nimi świetną pracę, która błyskawicznie zaczyna przynosić efekty.

MOSM Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 4:8 (1:3, 1:3, 2:2)
Bramki: 0:1 W. Bochnak (F. Kapica, Michalski) 1, 0:2 W. Bochnak (Plewa, F. Kapica) 7,
0:3 Jarczyk 12, 1:3 Kwiatkowkij (Kula, Krzyżek) 13, 1:4 Michalski (J. Malasiński, Żurawski) 24, 1:5 Plewa (Michalski, Żurawski) 27, 2:5 Krzyżek (Ubowski, Kwiatkowskij) 31, 2:6 W. Bochnak (Sarniak, Plewa) 39, 3:6 Langner (Kasperek, Ubowski) 49, 3:7 Michalski (F. Kapica, W. Bochnak) 50, 3:8 Danel (Trzebunia, Długopolski) 56, 4:8 Ubowski (Siekierka, Kwiatkowskij) 60.
MMKS Podhale: Polak – Żurawski, Danel, W. Bochnak, F. Kapica, Plewa – Maciaś, Słowakiewicz, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Sarniak, J. Malasiński, Długopolski, Worwa – Michalski, Siuty.