dziubek3

Krystian Dziubiński zdobył zwycięskiego gola dla Nemana Grodno  w …169 minucie i 4 sekundzie piątego meczu play-off przeciwko drużynie HC Gomel.

Po regulaminowych 60 minutach wynik był remisowy 1:1. Rozstrzygnięcie nastąpiło w połowie 6 (!) dogrywki.

W 170 minucie Dziubiński zaraz po wjechaniu w tercję przeciwnika, oddał skuteczny strzał. Gol został jednak uznany  dopiero po -  trwającej kilkanaście minut -  analizie video.

Rekord świata pod względem długości oficjalnego spotkania należy wciąż do norweskich drużyn Storhamar Hockey i Sparta Sarpsborg, których mecz w marcu 2017 roku trwał 217 minut i 14 sekund.

Co ciekawe Dziubiński był też uczestnikiem najdłuższego do tej pory meczu w Polsce między Podhalem Nowy Targ, a GKS Tychy. Trwało ono 125 minut i 40 sekund.

Gol Dziubińskiego - CZAS na nagraniu: 6:44:24