IMG 7182

Zakończył się jubileuszowy 30 sezon w rozgrywkach Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Tradycyjnie zimą rywalizowano na hali. Po raz 18 w historii zwyciężyła drużyna Paki Jana.

Drużyna Jana Leśnickiego w 14 meczach odniosła 12 zwycięstw, 1 spotkanie przegrała, a 1 zremisowała.

W meczu który decydował w głównej mierze o końcowym triumfie, Paka pokonała 3:1 drużynę Gazdy, której ostatecznie przypadł tytuł wicemistrza.

Miejsce na podium uzupełniła drużyna KDRK. Kolejne pozycje zajęły ekipy STC, Mix-40, Winter Classic, AZH (spadek) oraz Pasieka Bzyk (spadek).

Druga ligę wgrała drużyna Pro Contract Dragon Ball (awans), za plecami której drugie miejsce zajęła ekipa DAMIX (awans). Trzecie miejsce przypadło Suprze, a na kolejnych miejscach uplasowali się White Bears, Galeria Wnętrz Team, Pub po bandzie, Wierchy Old Boys, Kunka Team oraz Art. Coders.

Po koronę króla strzelców sięgnęli Patryk Duda  z drużyny Gazda w I lidze z dorobkiem 23 goli oraz Tomasz Piórkowski,  z drużyny Pro Contract Dragon Ball w II lidze, autor 34 trafień.

Najlepszym bramkarzem pierwszej ligi został Grzegorz Byrnas z  Paki Jana,   MVP całego sezonu trafiło do  Filipa Subika z STC. Z kolei w II lidze najlepszym bramkarzem wybrano Dominika Udzielę (Damix), a MVP okrzyknięto Krzysztofa Strzępa (Damix)  

- W tych trudnych czasach pandemii  sezon był bardzo emocjonujący i tym samym ciekawy. Tyczy się to zarówno  pierwszej jak i drugiej ligi. W obu do samego końca ważyły się losy o mistrzostwo tak i o spadek. W drugiej lidze 5 zespołów walczyło do samego końca o awans – mówi Jan Buczek, koordynator rozgrywek - Chciałbym podziękować panu burmistrzowi Grzegorzowi Watycha za objęcie patronatem ligi NALP, współpracę oraz ufundowanie pucharów, medali i statuetek, panu dyrektorowi SP4 Pawłowi Zychowi, sędziom prowadzącym mecze przede wszystkim Łukaszowi Królczykowi oraz Marcinowi Tesarskiemu i Damianowi Firkowi, portalowi podhaleregion za patronat medialny oraz Firmie Nowotarska Manufaktura Piwna na czele z Andrzejem Wyszyńskim za nagrody indywidualne – dodał Buczek.

W maju mają ruszyć rozgrywki na trawie.