mmkshokejjunmlodszy

Hokej. Hokeiści MMKS Podhala Nowy Targ w ostatnim grupowym meczu Mistrzostw Polski Juniorów -  którego stawką był awans  z pierwszego miejsca w grupie do półfinału - przegrali po dogrywce z Sokołami Toruń.

Mecz obfitował w kary. Łącznie arbiter nałożył aż 77 karnych minut na zawodników obu drużyn.

Szczególnie torunianie nie przebierali w środkach. Niewiele było momentów w tym spotkaniu, w których oba zespoły grały w komplecie.

Po pierwszej tercji 1:0 prowadziły Sokoły. W drugiej nowotarżanie odrobili straty i to z nawiązką. W odstępie 8 minut zdobyli 3 gole, za każdym razem wykorzystując liczebne osłabienie przeciwnika. W trzeciej tercji Podhalanie dali się doścignąć. Stracili dwa gole i regulaminowy czas gry zakończył się remisem. Dogrywka trwała niespełna 4 minuty. Nawrocki zdobył dla torunian gola na wagę zwycięstwa.

W sobotnim półfinale „Szarotki” zagrają ze zwycięzcą drugiej grupy – Polonią Bytom. Mecz rozpocznie się o godzinie 12

MMKS Podhale Nowy Targ – Sokoły Toruń 3:4 D (0:1, 3:0, 0:2; 0:1)
Bramki: 0:1 Mularczyk – Szirkow (10:57), 1:1 Bochnak – Michalski – F. Kapica  (26:52 w podwójnej przewadze), 2:1 Kacper Maciaś – Jarczyk – K. Malasiński (30:33 w przewadze), 3:1 Żurawski – Bochnak – Krzysztof Maciaś (33:31 w przewadze), 3:2 Wenker – Kurnicki – Rutkowski (44:30 w przewadze), 3:3 Nawrocki – Mularczyk – Szirkow (57:42), 3:4 Nawrocki – Schafer (63:49)
MMKS Podhale: Polak – Żurawski, Michalski, W. Bochnak, F. Kapica, Krzysztof Maciaś – Kacper Maciaś, Szlembarski, Jarczyk, K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Sarniak,  J. Malasiński, Długopolski, Plewa – Słowakiewicz, Siuty, Danel, Pudzisz.