michaskiiii

17 – letni Jakub Michalski w nowym sezonie występował będzie w USA, w drużynie East Coast Spartans, która rywalizuje w młodzieżowych rozgrywkach North American Prospects Hockey League.

Michalski grał będzie w lidze u-18. Informację te podała agencja menadżerska Hockey Progress Management, która reprezentuje Michalskiego.

W oficjalnym komunikacie czytamy:

(…) Jakub Michalski dołącza do Michała Nawrockiego i wspólnie występowali będą w drużynie East Coast Spartans z amerykańskiej ligi NAPHL. Liga ta jest najwyższym poziomem rozgrywkowym w Stanach Zjednoczonych w kategorii U-18. Wspólnie z amerykańskim sztabem szkoleniowym ustaliliśmy, że obaj polscy młodzieżowcy zagrają w nadchodzącym sezonie w około 70 meczach. Chłopaki, bardzo cieszymy się, że uchyliliśmy Wam drzwi do międzynarodowych karier. Wspieramy Was i trzymamy kciuki za Waszą wspaniałą przygodę i sportowy rozwój (…)

Sam zawodnik nie ukrywa radości w związku z wylotem za ocean.

- Skłamałbym gdybym powiedział, że się nie cieszę. To dla mnie potężny „kop” motywacyjny. Chciałem wyjechać, ale do topowej ligi po to by dalej się rozwijać. Mam swoje cele swoje marzenie i wierzę, że jestem w stanie je realizować ciężka pracą. Na pewno w USA łatwo nie będzie. Zdaję sobie sprawę z tego i robię wszystko by przygotować się do tego jak najlepiej. Wiem, że to jest dla mnie szansa, ale też najważniejszy „sprawdzian” hokejowy jaki do tej pory miałem. Jestem wdzięczny mojej agencji, a także rodzicom i braciom, że stworzyli mi okazję do wyjazdu. Teraz wszystko w mojej głowie, rękach i nogach – podkreśla 17 latek, dla którego nie będzie to zagraniczny wyjazd Michalskiego. W sezonie 2019/2020 występował w niemieckich ligach młodzieżowych.