48120

Przez trzy dni na obiektach API Arena rozgrywana była piąta już edycja Międzynarodowego Turnieju piłki dziecięcej „Steel Cup”.

Pod Giewont zawitało 36 drużyn z Polski, Hiszpanii i Ukrainy. Swoje umiejętności zaprezentowało ponad 400 młodych piłkarzy. Rywalizowano w roczniki 2012 i młodsi.

- Po przerwie spowodowanej pandemią, widać było u dzieci olbrzymią chęć rywalizacji. Nie było zespołu, który by odpuszczał. Czasami w rozgrywkach dziecięcych decyduje też łut szczęścia. Jedni mieli go więcej inni mniej. Najważniejsze jednak, że dzieci mogły się spotkać i przez trzy dni nie tylko rywalizować na boisku ale przede wszystkim odpocząć i skorzystać z atrakcji – podkreślają organizatorzy.

Ostatecznie, w końcowej klasyfikacji, w pierwszej czwórce turnieju znalazły się trzy Akademie Ekstraklasy i goście z Hiszpanii . Mecz finałowy, w którym popularny ,,Kolejorz’’ zmierzył się z hiszpańską Gironą FC, był ozdobą turnieju. ,,Poznańska Lokomotywa’’ mimo stracenia jako pierwsza bramki nie poddała się i rzuciła do odrabiania strat, zwyciężając ostatecznie 3:1.

199784070 2939319602947571 2047907977640619793 n

Również mecz o 3 miejsce pomiędzy Akademia Piłkarska Wisły Kraków, a Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA stał na najwyższym poziomie. O końcowym wyniku musiała zadecydować seria rzutów karnych. Tę próbę lepiej wytrzymali zawodnicy ,,Białej Gwiazdy'' i to oni wrócili pod Wawel z Pucharem i brązowymi medalami.

W gronie uczestników turnieju nie brakowało również reprezentantów Podhala. Region Tatrzański reprezentowały połączone siły Podhala Nowy Targ i Football Familly Zakopane oraz Akademia Wierchy Rabka.

Turniej zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz sfinansowano ze środków Fundacji PZU.