podhale

W środowym meczu sparingowym IV-ligowa Wieczysta na własnym boisku wygrała 2:1 z III-ligowym Podhalem.

Mecz rozpoczął się korzystnie dla drużyny z Nowego Targu – w 7 minucie po akcji Olafa Nowaka i Grzegorza Płatka bramkę strzelił Juliusz Molis. Nowotarżanie skutecznie bronili się przed atakami gospodarzy, w 14 minucie rzut wolny obronił Jakub Redzio. 10 minut później Adrian Szynka nie wykorzystał rzutu karnego, przyznanego po faulu Miśkiewicza na Nowaku.

W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Sławomir Peszko.

Druga połowa to już wolniejsze tempo, mimo licznych zmian wprowadzonych przede wszystkim w zespole Wieczystej. Strzał Nowaka obronił Bartosz Plewka. Krakowianie utrzymywali przewagę, jednak brakowało im skuteczności.

Niewiele brakło w 80 minucie, kiedy Hubert Pachowicz uderzył z półobrotu – na szczęście dla Podhala minimalnie niecelnie. Nie trwało to jednak długo, w 87 minucie Łukasz Pietras pokonał bramkarza nowotarskiej drużyny.

Wieczysta Kraków - Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Molis 7, 1:1 Peszko 45+1, 2:1 Pietras 87.

Wieczysta: I połowa: Miśkiewicz - Burliga, Michalski, Jampich - Linca, Gamrot, Majewski, Guzik - Misak, Peszko - Szewczyk; II połowa: Plewka - Frańczak, Jurkowski, Kura - Bąk, Krasuski, Urbański, Pietras, Kumah - Pachowicz, Piejak.

Podhale: Rędzio - Furtak, Kowalski, Bielak, Kapuściński - Płatek, Lech, Szynka, Mianowany, Molis - Nowak oraz Serafin, Kaim, Tonia, Kasia, Surmiak, Żołądź, Broda, Janso.