IMG 9128

We środę rozegrano trzy ćwierćfinałowe mecze rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Do Jordana Jordanów, który awans do półfinału wywalczył już przed tygodniem dołączyły: LKS Szaflary, Lubań Maniowy i Podhale Nowy Targ.

LKS Szaflary – Huragan Waksmund 3:2 (0:0)

Bramki: 1:0 F. Kamiński 49, 2:0 F. Kamiński 53, 3:0 Truty 80, 3:1 Jurzec 82, 3:2 Grzechynka 85.

Szaflary: Baboń – Topór, Jarkiewicz (65 Widurski), Hreśka, Francuz (60 Truty), Pawlikowski, K. Kantor, Łojas, Kichko (20 Lubelski), Kamiński (75 Majerczyk), Kasperek (70 Kobylarczyk).

Huragan: Byrnas – Bednarczyk, Mozdyniewicz, Grzechynka, Jurzec, Zagata, Nogueira, Mucha, Diaz, Krugiołka, Rogal (46 Miranda)

Sędziował Jan Pawlikowski. Żółte kartki: Jarkiewicz, Hreśka – Zagata, Krugiołka, Bednarczyk, Grzechynka.

Czerwona: Kobylarczyk (85 faul) – Krugiołka (90 za drugą żółtą).

O pierwszej połowie należy napisać tylko tyle, że się odbyła. Emocji w niej było jak na lekarstwo. Działo się za to po przerwie! Gospodarze w ciągu pierwszych 10 minut tej odsłony zdobyli dwa gole. Oba autorstwa Floriana Kamińskiego. W pierwszym przypadku przejął on podanie z głębi pola, wbiegł w „szesnastkę” nawinął obrońce i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do bramki, tuż przy lewym słupku. Parę chwil później „Flo” popisał się efektownym trafieniem z 30 metra. Kiedy w 80 minucie na 3:0 dla Szaflar trafił mocnym strzałem z 10 metra Szymon Truty, wydawało się że losy tego spotkania już są definitywnie rozstrzygnięte. A tymczasem w końcówce inicjatywę przejął Huragan. Sygnał do ataku dał Damian Jurzec, który skutecznie dobił strzał jednego z kolegów. Po chwili czerwoną kartkę zobaczył gracz Szaflar Michał Kobylarczyk, a za moment gola na 2:3 zdobył dla przyjezdnych Artur Grzechynka. Potem Huragan jeszcze miał co najmniej trzy bramkowe okazje, ale świetnie spisywał się w bramce Szaflar, z konieczności do niej desygnowany, Dariusz Baboń. Dosłownie w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w spojenie słupka z poprzeczką bramki gospodarzy, główkował Grzegorz Byrnas. Potem jeszcze drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył zawodnik Huraganu Daniel Krugiołka i arbiter zakończył mecz.

W pozostałych meczach:

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Lubań Maniowy 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Sikora 40, 0:2 Wróbel 67, 0:3 Wróbel 81, 0:4 Mrówka 83, 0:5 Noworolnik 89

Zawrat: Wcisło – Floryn, J. Stasik (84 M. Stasik), Janczy, Leniewicz, D. Rzadkosz, Surma (62 Majerczyk), Ł. Rzadkosz, K. Chowaniec (34 Papież), Krzysztof Budz (73 Buńda), G. Grela (42 M. Chowaniec).

Lubań: J. Sikora – Ligienza (46 D. Firek), Szeliga, Zawiślan (46 Pluta), M. Sikora, Szwajnos, Magdziarczyk (46 Chlipała), Kasperczyk (60 Wróbel), Noworolnik, Skórski (46 Mrówka).

Sędziował Rafał Arendarczyk. Żółta kartka: Floryn.

***
Granit Czarna Góra – Podhale Nowy Targ 1:8 (1:2)

Bramki: 0:1 Nowak 12, 1:1 Bigos 41, 1:2 Nowak 45, 1:3 Broda 52, 1:4 Lepiarz 54, 1:5 Lepiarz 57, 1:6 Durda 69, 1:7 Lepiarz 75, 1:8 Krzyżak 81.

Granit: Łukaszczyk – P. Sarna, K. Kiernoziak, Milon, Krzysztof Sarna, Bigos (80 Kalata), Gryglak, Krystian Sarna (85 P. Szyszka) , S. Szyszka (67 Dierżęga), Matoniak (59 Rusnak).

Podhale: Dunaj – Szynka (46 Kaim), Kowalski (46 Broda), Molis, Nowak(46 Lepiarz), Durda, Mianowany (46 Krzyżak), Żołądź (46 Tonia), Bodziuch, Porębski, Kędziora.

Sędziował: Bartosz Zabrzewski. Żółte kartki: Gryglak – Mianowany, Kaim.