246790316 281607453812408 7352885027590039782 n

W finałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej Podhale Nowy Targ pokonało na boisku w Maniowach Lubania. Tym samym nowotarżanie wzięli rewanż za porażkę sprzed roku.

Lubań Maniowy - Podhale Nowy Targ 0:2 (0:2)

Lubań: Świerad - Ligienza (85 Wróbel), Zawiślan, Mrówka, Jandura, P. Duda, Pluta (78 M. Sikora),  Firek, Kasperczyk (68 Noworolnik), Skórski (53 Górecki), Chlipała (46 Magdziarczyk).

Podhale: Rędzio - Lepiarz (46 Żołądź), Broda, Bielak, Serafin, Nowak, Płatek (55 Durda) , Kapuścinski, Molis (72 Janso), Tonia, Szynka (88 Sobek).

Sędziowali: Paweł Folwarski oraz Andrzej Opacian i Zbigniewa Suwada.

Zapis relacji live

1' - zaczyna Lubań

3' - na razie gra głównie w środkowej strefie boiska.

5' - rzut wolny dla Lubania na 35 metrze na wprost bramki. Niezłe uderzenie Adrian Ligienzy. Piłka jednak poszybowała nad poprzeczką.

8 ' - pierwszy celny strzał na bramkę w tym spotkaniu. Jego autorem Adrian Szynka, ale Artur Świerad był dobrze ustawiony i wyłapał to uderzenie.

15' - GOL. Błąd Lubania w wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki. Futbolówkę przechwycił Mateusz Broda, podciągnął parę metrów, po czym zagrał na środek pola karnego, skąd skuteczny strzał oddał Grzegorz Płatek.

18' - GOL. Po krótko rozegranym rzucie wolnym Grzegorz Płatek rewanżuje się Mateuszowi Brodzie podaniem i ten z nabliższej odległości trafił głową do bramki.

20 ' - Patryk Duda odważnie z 25 metra. Jakub Rędzio odbił piłkę przed siebie, ale Jakub Kasperczyk nie zdążył z dobitką.

22' - Jakub Kasperczyk złym przyjęciem piłki w polu karnym - po podaniu od Błażeja Skórskiego - niweczy dobrą okazję dla gospodarzy.

26' - składna akcja Lubania, ale w jej decydującym momencie Patryk Duda skiksował.

34' - kolejna próba z dystansu tym razem Mateusza Pluty, ale piłka mija bramkę.

35' - Patryk Duda z 30 metra sprawił trochę problemów bramkarzowi Lubania.

37' - teraz gorąco pod bramką Lubania. Uderzał Adrian Szynka, ale Artur Świerad zdołał piłkę odbić. Dobijać próbował jeszcze Olaf Nowak, ale był na pozycji spalonej.

39' - kontratak Lubania, ale podanie Mirosława Jandury w polu karnym do Jakuba Kasperczyka przerywa jeden z obronców Podhala.

42' - Artur Świerad wyłapuje uderzenie Juliusza Molisa, oddane z lewej strony pola karnego.

PRZERWA.

lubpod22

W Podhalu jedna zmiana. Za Damiana Lepiarza pojawia się na boisku Wiktor Żołądź. Z kolei w Lubaniu za Jana Chlipałę wszedł Tomasz Magdziarczyk.

46' - rozpoczęła się druga połowa.

50' - Patryk Serafin zagrywa prostopadle do Adriana Szynki, tego jednak odważnym wybiegiem z bramki uprzedza Artur Świerad.

53' - zmiana w Lubaniu. Za Błażeja Skórskiego wchodzi Maciej Górecki.

55' - w Podhalu za Grzegorza Płatka pojawia się na boisku Kacper Durda.

58 ' - po zagraniu Mateusza Pluty w pole karne, na strzał zdecydował się Tomasz Magdziarczyk, ale trafił tylko w boczną siatkę.

65' - Olaf Nowak! Uderzył na pełnym biegu, ale obok bramki.

68 ' - zmiana w Lubaniu. W miejsce Jakuba Kasperczyka na boisku pojawia się Daniel Noworolnik.

70' - niesygnalizowany strzał Adriana Szynki i piłka trafia w słupek bramki Lubania.

72' - za Juliusza Molisa w Podhalu wchodzi Oliver Janso.

78' - dobra okazja dla Lubania po kontrataku. Strzał Mateusza Pluty jednak szybuje wysoko nad bramką.

78' - Mateusz Pluta kończy udział w spotkaniu. Za niego wchodzi Marek Sikora.

82' - Damian Mrówka! Uderza z narożnika pola karnego. Piłka po nodze jednego z zawodników Podhala wychodzi za linię końcową.

85' - za Adriana Ligienzę wchodzi Mateusz Wróbel.

87' - świetna interwencja w defensywie Olivera Janso, który w ostatnim momencie zdjął piłkę z nogi szykującego się do oddania strzału Damiana Mrówki.

88' - w Podhalu za Adriana Szynkę wchodzi Michał Sobek

KONIEC SPOTKANIA.

***

Trzeci rok z rzędu oba zespoły spotykają się ze sobą w meczu finałowym.  Bilans dotychczasowych meczów jest remisowy. Przed rokiem 2:0 wygrał Lubań,  z kolei dwa lata temu 3:1 zwyciężyło Podhale.