IMG 20211027 085815

Kolejnym cyklem i projektem jest realizowanie zajęć piłkarskich w szkołach oraz przedszkolach. Celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do aktywnego spędzania czasu. Dodatkowo pokazanie jak wyglądają zajęcia w akademii piłkarskiej. Trenerzy odwiedzili Przedszkole Samorządowe w Czarnym Dunajcu oraz szkołę podstawową w Podczerwonem.

Głównym założeniem takich zajęć jest rozwijanie i szerzenie pasji sportowych oraz zapewnienie harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieciom w wieku przedszkolnym poprzez ich udział w zorganizowanych zajęciach piłkarskich. Trenerzy przygotowali dla dzieciaków swoiste berki – tory przeszkód – zabawy zadaniowe z piłką i podstawowe oswajania z piłką. Dzieciaki miały okazje zmierzyć się z zadaniami : zbijania pachołków , trafienia piłką do bramki , torem przeszkód czyli koordynacja ukierunkowana : drabinki , płotki , pachołki

Przeprowadzane zajęcia to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe połączone z elementami techniki specjalnej piłki nożnej. Uczestnicy mieli okazję ćwiczyć m.in. na drabinkach koordynacyjnych , płotkach , slalomach , technikę czucia piłki oraz gry 1x1 – każdy trening kończył się fragmentem gry.

- Przyjemną sprawą jest gościć taką grupę dzieciaków na treningu. Ogromne zaangażowanie oraz ciekawość dzieci sprawiła że przebieg zajęć był bardzo sprawny. Super współpraca z Kadrą Pani które pomagały w przebiegu oraz brały udział w ćwiczeniach z swoimi podopiecznymi. Dla dzieciaków jak najwięcej ruchu i aktywności fizycznej a przede wszystkim adaptacji z nowymi bodźcami ruchowymi. Jest to nowy projekt w akademii ,który będzie realizowany w przedszkolach oraz szkołach. – podsumował koordynator gr. Dziecięcych Kamil Lupa. 

IMG 20211027 091714

- Jest mi ogromnie miło, że wychowankowie naszego przedszkola mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez Akademię Piłkarską Wisła w Czarnym Dunajcu. Pomysł współpracy narodził się bardzo spontanicznie. Pewnego dnia odwiedzili mnie trenerzy tutejszej Akademii: p. Kamil i p. Dominik. Prosili mnie, aby zachęcić dzieci, a przede wszystkim rodziców do tego, aby zapisali swoje pociechy na tego typu zajęcia. W tym momencie, od razu w mojej głowie narodził się pomysł współpracy. Panowie z chęcią się zgodzili co bardzo mnie ucieszyło. Opracowaliśmy wspólnie zasady współpracy i po tygodniu naszego spotkania dzieci naszej placówki uczestniczyły już w zajęciach na stadionie w Czarnym Dunajcu . Wszyscy byli bardzo chętni i rodzicie również byli pozytywnie nastawieni na tego typu współpracę. Trenerzy, którzy pracowali z dziećmi w sposób profesjonalny podeszli do zadania. Z wielkim zaangażowaniem i ogromnym doświadczeniem pokazali dzieciom, jak w cudowny sposób można miło i pożytecznie spędzić wolny czas. Rzeczą wiadomą jest to, że ruch na świeżym powietrzu ma ogromny wpływ na rozwój każdego człowieka, a zwłaszcza tych najmłodszych, kiedy to kształtują się wszystkie jego nawyki i takie zajęcia korzystnie wpływają na rozwój psychofizyczny dziecka. Z czystą przyjemnością zachęcam do tego, aby zapisać swoje pociechy na takie zajęcia i pomagajmy dzieciom rozwijać swoje pasje sportowe. Po naszych przedszkolakach widzę, jaki ogromny wpływ na ich rozwój mają wszystkie ćwiczenia, które wykonywane są pod okiem wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów. Nasza współpraca będzie się nadal rozwijała i jestem przekonana, że wspólnymi siłami przyczynimy się do tego, aby jak największa ilość dzieci uczęszczała na zajęcia do Akademii Piłkarskiej - Wisła. Wspólnie z Panem Kamilem mamy jeszcze wiele pomysłów, ale to niespodzianka. Składam serdeczny ukłon przede wszystkim w stronę Pana Kamila, że wspólnie możemy działać na rzecz dzieci - podsumowała pani dyrektor Anita Szarlej.

fot. Piotr Duraj/goral.info.pl