11watra1

PIŁKA NOŻNA. Zwycięstwem 4:2 nad drużyną AKS Ujanowice (A klasa), serię sparingów w zimowym okresie przygotowawczym rozpoczęli piłkarze czwartoligowej Kotelnicy Watry Białka Tatrzańska.

Wysoką dyspozycję strzelecką zasygnalizował zdobywca aż trzech goli Łukasz Remiasz. Czwartą bramkę zdobył testowany Michał Dropek (ostatnio Ogniowo Piwniczna). Ponadto pojawiły  się w składzie inne nowe „twarze" m.in. Krzysztof Kuruc oraz Krzysztof Babiarz. Wystąpili również Dawid Truty oraz Marcin Zubek
o których angaż starają się inne kluby (odpowiednio NKP Podhale oraz Huragan Waksmund).

- Na razie nie ma tematu, żeby ta dwójka od nas odeszła. Niemniej obaj mają wolną rękę i decyzja należy do ich samych. Na pewno jeszcze do drużyny dołączy trzech, a może nawet czerech zawodników, którzy mają stanowić trzon naszej drużyny w rundzie wiosennej – podkreślił grający prezes Watry, Andrzej Rabiański. 

Watrę w tym mezu po raz pierwszy prowadził nowy trener, Janusz Niedźwiedź.

 - Czeka nas ogrom pracy. To na pewno. Wiadomo wynik cieszy, bo nawet w meczach sparingowych jest on w moim przekonaniu ważny, ale też trzeba nam wiedzieć, że graliśmy z zespołem grającym dwie klasy niżej. Tak więc więcej o naszej dyspozycji będzie można powiedzieć po meczach z mocniejszymi rywalami – przyznał Niedźwiedź, który też krótko wypowiedział się na temat powodów jakie zdecydowały o jego przenosinach do Białki Tatrzańskiej: 

Dostałem konkretną propozycję od prezesa Rabiańskiego. Nie było dla mnie problemem, to że praktycznie musiałem przenieść się na drugi kraniec Polski. To jest wliczone w zawód trenera, który wybrałem. Wiadomo, że celem jest utrzymanie w lidze. O konkretach jeszcze ciężko rozmawiać. Potrzebuję dwóch-trzech tygodni, aby poznać lepiej zespół i sam klub od środka – podkreślił nowy trener Watry.

Watra Białka Tatrzańska – AKS Ujanowice 4:2 (2:0)
Bramki dla Watry: Remiasz 3, Dropek.
Watra: Rabiasz (46 Truty) – Drobnak, Rabiański, Kostrzewa, Bochnak – Gacek, Łojek, Zubek, Chorążak – Remiasz, Kuruc oraz Dropek, Kuchta, Harnik, Babiarz, testowany.