balpNOWY TARG. Warunki pogodowe (lekki wiatr i w miarę dobra widoczność, choć nad Tatrami zaczynał się już tworzyć wał chmur) zdawały się sprzyjać II Nowotarskim Zimowym Zawodom Balonowym o Puchar firmy PCD Salami. Do rywalizacji – pierwszego dnia trudniejszej, bo polegającej na zrzuceniu przez załogi specjalnych markerów w dwóch punktach wyznaczonych przez kierownika sportowego zawodów – stanęło 16 ekip z różnych rejonów Polski.

Kto jednak przed godz. 14 przywędrował na lotnisko w nadziei zobaczenia jednoczesnego startu kilkunastu balonów, płomieni palników i nadymających się kolorowych czasz – mógł się czuć rozczarowany.

Zawodnicy, mając możliwość decydowania o miejscu startu, przemieścili się ok. 2 kilometrów dalej, w stronę Gronkowa, szukając dogodnych warunków lotu w kierunku zachodnim. W koszu organizatora – firmy PCD Salami leciał z załogą reporter TVN24. Niewielu ekipom udało się wszakże trafić markerami w punkty celowe.

Jutro organizatorzy obiecują jednak ten równoczesny start z lotniska (też o godz. 14) i bardziej widowiskowe konkurencje. Starty zaczną się już rano.

Fot. Anna Szopińska

Tutaj – galeria zdjęć:

Pierwszy dzień