111 ozpn gorale111

PIŁKA HALOWA. Reprezentanci Szkółki Piłkarskiej Górale Nowy Targ zwyciężyli w XXI Halowych Mistrzostwach Okręgowego Związku Piłki Nożnej Nowy Sącz w kategorii młodzików.

Nowotarżanie turniej rozpoczęli od przegranej 0:1 z KS Tymbark. Zwycięstwo w drugim spotkaniu grupowym 1:0 nad Skalnikiem Bogdanka Wielka, pozwoliło im na awans do półfinału. W nim Górale pokonali 3:0 inny zespół z Podhala, Dunajec Ostrowsko. W grupie finałowej zespół z Nowego Targu najpierw spotkał się ponownie z Tymbarkiem i tym razem bezbramkowo zremisował, a następnie pokonał 1:0 gospodarza i głównego faworyta do mistrzostwa, drużynę Sandecji Nowy Sącz.

Chłopcy pokazali ogromne serce, zaangażowanie i wolę walki. To co zaprezentowali w meczu z Sandecją przerosło moje oczekiwania – przyznała prezes KS Górale, Danuta Al. Ani.

W skład zwycięskiej drużyny weszli: Andrzej Darowski, Oskar Dziekan, Filip Słowakiewicz, Patryk Chrobak, Łukasz Siaśkiewicz, Karol Fryźlewicz oraz Szymon Łapsa. Trenerem drużyny był Kais Al. Ani.

Młodzi piłkarze z Ostrowska turniej z kolei zakończyli także na wysokiej, czwartej pozycji. Przed półfinałową potyczką z Góralami, ostrowianie pokonali 3:1 Wójtową oraz przegrali 1:2 z Dąbrovią. Skład zespołu tworzyli: Krystian Kołodziejczyk, Maciej Budz, Paweł Bryja, Paweł Karpierz, Piotr Bryja, Mateusz Wróbel, Kacper Nowak, Mateusz Furcoń oraz Adrian Kaminski. Trenerami zespołu byli Tomasz Wróbel i Adam Witek.

Puchary i dyplomy wszystkim uczestnikom turnieju, wręczał selekcjoner kadr narodowej Adam Nawałka, który przy okazji życzył młodym adeptom futbolu aby to oni w przyszłości stanowili o sile reprezentacji Polski.