kasinaREGION. BeskidSki Maraton, czyli cykl biegów górskich zainaugurowany zaledwie przed dwoma tygodniami się rozrasta. Tym razem w sobotę w Kasinie Wielkiej na Śnieżnicy w jego ramach odbędzie się Dzień Sportu. Wygląda on nadzwyczaj imponująco. Nie zabraknie nawet występów zespołów tanecznych. Patronat medialny nad imprezą sprawuje PODHALEREGION.

Impreza rozpocznie się już o godzinie 11. Przez trzy godziny będą odbywać się biegi, może w nich wziąć udział niemalże każdy, kto czuje się na siłach. Będą też zawody downhillowe. Wpisowe na nie wynosi 50 złotych. Upoważnia ono jednak do korzystania z wyciągu przez cały dzień. - Pomiary czasowe odbędą się na nowej trasie, która została trochę zmieniona: górny roadgap został pomniejszony, a cała linia z kolei poszerzona – wyjaśniają organizatorzy. Zapewniają także, że trasa „Pucharówka" jest i będzie cały czas przejezdna podczas zawodów. Od godziny 11 do 14.30 będą zapisy na zawody zjazdowe. O godzinie 15 rozpocznie się pomiar czasu, każdy z zawodników będzie mieć mierzone dwa przejazdy.- Osoby niepełnoletnie bardzo prosimy o dostarczenie zgód od rodziców na uczestnictwo w zawodach. O wszystkim będziemy również informowali na bieżąco – apelują organizatorzy.
- Celem cyklu biegów górskich – BeskidSki Maraton jest popularyzacja biegów oraz zdrowego stylu życia przy jednoczesnej promocji inicjatywy Małopolskiego Klastra Turystycznego – Beskid – wyjaśniają organizatorzy. Pomysłodawcą i głównym organizatorem biegów jest Małopolski Operator Integracji Turystycznej.
Co promować biegami chce MKT Beskid? Otóż BeskidSKI, z którego już nadchodzącej zimy będą mogli skorzystać miłośnicy białego szaleństwa to po prostu skipass. Dzięki niemu narciarze będą mogli korzystać z kilku wyciągów narciarskich w ramach jednego zintegrowanego systemu. Współpracujące stacje to: Podstolice Ski (stacja w okolicach Wieliczki), Beskid – Spytkowice (koło Rabki), Śnieżnica – Kasina Wielka (okolice Mszany Dolnej), Limanowa SKI (Limanowa), Ryterski Raj (Rytro) oraz Kokuszka SKI (Piwniczna). Jednocześnie cały czas są prowadzone rozmowy z kolejnymi podmiotami chcącymi przystąpić do wspólnej karty. Dzięki BeskidSki zostaną wprowadzone karnety 5,10 i 15 dniowe w systemie „kiedy chcesz". Co to znaczy? - Kupując taki karnet (np. 10 dniowy) będziemy mieli możliwość korzystania przez 10 dowolnie wybranych dni, w trakcie całego sezonu zimowego , na wszystkich połączonych stacjach, o dowolnej porze podczas godzin działania wyciągów. Co więcej karnet będzie można zakupić przez Internet , w hotelach, pensjonatach oraz wielu innych współpracujących podmiotach . Bardzo istotną sprawą będzie również to, że karnet wielodniowy będzie znacznie tańszy niż zakupienie biletów poza zintegrowanym systemem. Więcej informacji dotyczących BeskidSki Pass znajdziesz na www.beskidski.pl
Teraz biegi promujące skipass odbywają się właśnie na części współpracujących z sobą stacji, a zwycięzcy całego cyklu będą mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. 30 czerwca zawodnicy rywalizowali na stacji Podstolice, w sobotę 14 lipca będą w Kasinie, 29 lipca w Rytrze, 12 sierpnia w Spytkowicach, a 26 sierpnia w Limanowej. Warto jednak dodać, że podczas wszystkich imprez BeskidSki Maraton poszczególne stacje poza samymi biegami będą mieć wiele im towarzyszących atrakcji. - Taka mieszanka zastrzyku sportowej adrenaliny z domieszką atrakcji rozrywkowych oraz możliwością odwiedzenia wielu ciekawych i pięknych obiektów sportowych jakimi są stacje narciarskie w naszych górach będzie bardzo atrakcyjną opcją spędzenia wolnego czasu – zachęcają organizatorzy.
Sponsorzy oraz patroni honorowi i medialni: Wojewoda Małopolski, Małopolski Operator Integracji Turystycznej, Małopolska Organizacja Turystyczna, Fritz Exchange, Firma Naxa; radio Eska, portale internetowe: Limanowa.naszemiasto.pl, Naszemiasto.pl, Malopolskaonline.pl, Sądeczanin.info oraz gazeta internetowa PodhaleRegion i Gazeta Krakowska
Odwiedzajcie nas również na facebook'owym fanpage'u: www.facebook.com/snieznica