rytroREGION. Już w niedziele kolejna odsłona Maratonu BeskidSki, nad którym patronat medialny sprawuje PODHALEREGION. Tym razem zawodnicy będę rywalizować w Rytrze na stacji narciarskiej „Ryterski Raj".

Prócz biegów nie zabraknie i dodatkowych atrakcji dla turystów i gości. – Będą oni mogli skorzystać z możliwości wjazdu kolejką krzesełkową na sam szczyt Jastrzębskiej Góry, gdzie doskonale widać cały Beskid Sądecki, czy zjechać z jedynej w tym rejonie zjeżdżalni pontonowej „Summertubing" autkami elektrycznymi lub quadami – zachęca Erwin Czarnecki, szef stacji. Dodaje, że na stacji w Rytrze, będzie i coś dla ciała, czyli wielkie grillowanie.
Na stacji narciarskiej „Ryterski Raj" odbędzie się już trzecia edycja biegu. Chętni do udziału w maratonie powinni być jednak już przed 9 rano, bowiem to właśnie od tej godziny ruszają zapisy. Start zaplanowano na godzinę 11. Wszystkie informacje oraz regulamin jest zamieszczony na stronie www.beskidski.pl.
Warto dodać, że stacja „Ryterski Raj" to trzy wyciągi: krzesełkowy, orczykowy i szkoleniowy dla początkujących narciarzy. Jest tu też czynna w sezonie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkółka narciarska. W pobliżu znajduje się nawet oberża „Pod Aniołem", serwująca najprzeróżniejsze smakołyki, a dosłownie przy samym wyciągu - hotel. – Można śmiało powiedzieć, że hotel, choć nie wchodzi w skład naszego kompleksu, jest usytuowany bezpośrednio przy wyciągu.
Cykl biegów górskich organizowany jest z inicjatywy Małopolskiego Klastra Turystycznego - Beskid. Podczas niego promowany jest nowy produkt dla narciarzy - BeskidSKI PASS, czyli wspólny karnet na kilka stacji narciarskich. Pomysłodawcą przedsięwzięcia i głównym jego organizatorem jest Małopolski Operator Integracji Turystycznej. Celem maratonu BeskidSki jest popularyzacja biegów i zdrowego stylu życia, przy jednoczesnej promocji inicjatywy Małopolskiego Klastra Turystycznego – Beskid.
BeskidSKI PASS to karnety 5, 10 i 15-dniowe w systemie, „kiedy chcesz". Co to znaczy? Kupując taki karnet (np. 10 dniowy) będziemy mieli możliwość korzystania przez 10 dowolnie wybranych dni, w trakcie całego sezonu zimowego, na wszystkich połączonych stacjach, o dowolnej porze podczas godzin działania wyciągów. Co więcej karnet będzie można zakupić przez Internet, w hotelach, pensjonatach oraz wielu innych współpracujących podmiotach. Będzie on nie tylko wielodniowy, ale i znacznie tańszy niż zakup biletów poza zintegrowanym systemem. Więcej informacji dotyczących BeskidSki znajdziesz na www.beskidski.pl
Beskidzki skipass powstał przy współpracy kilku stacji narciarskich Beskidów. To dzięki niemu już najbliższej zimy będzie można korzystać z wielu wyciągów w ramach jednego zintegrowanego systemu. Współpracujące na dziś stacje to: Podstolice Ski (stacja w okolicach Wieliczki /Krakowa), Beskid – Spytkowice (koło Rabki), SN Śnieżnica (Kasina Wielka), Limanowa SKI (Limanowa), Ryterski Raj (Rytro), Kokuszka SKI (Piwniczna) a nad przystąpieniem wspólnego systemu zastanawiają się SN Czarny Groń (Andrychów) Lubomierz SKI (okolice Mszany Dolnej) Jednocześnie cały czas są prowadzone rozmowy z kolejnymi podmiotami chcącymi przystąpić do wspólnej karty.
Biegi promujące skipass odbywają się na części współpracujących z sobą stacji. 30 czerwca zawodnicy rywalizowali na stacji Podstolice, 14 lipca w Kasinie, 29 lipca będą w Rytrze, 12 sierpnia w Spytkowicach, a 26 sierpnia w Limanowej.