pod tour

KOLARSTWO. W niedzielę w Rabie Wyżnej zainaugurowana zostanie kolejna edycja Podhale Tour 2012 – Kolarskiego Pucharu Podhala w jeździe indywidualnej na czas na szosie. To będzie pierwszy z trzech etapów jakie zaplanowali w tym roku organizatorzy. Patronat nad imprezą sprawuje nasz portal PODHALEREGION.PL


Start pierwszego zawodnika przewidziany jest na godzinę 13.10. Po nim co minutę startować będą kolejni. Do dnia dzisiejszego za pomocą strony internetowej zarejestrowało się 68 kolarzy amatorów z kilkunastu miejscowości. Każdy kto jeszcze nie zapisał się do startu może to dokonać w dniu zawodów. Limit startujących jest jednak ograniczony. – Liczymy, że podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, także i teraz wyścig dostarczy wielu emocji. Sam po sobie wiem, że warto walczyć. W zeszłorocznej edycji po pierwszym etapie miałem 20 minut straty do czołówki, a mimo to udało mi się wskoczyć w swojej kategorii wiekowej na podium – zapewnia Stanisław Trybuła jeden ze współorganizatorów Podhale Tour 2012. – Z roku na rok staramy się uatrakcyjniać wyścig. Tym razem nowością jest odrębny wyścig dla najmłodszych. Przygotowaliśmy dla nich specjalną trasę. Liczę, że frekwencja wśród najmłodszych fanów kolarstwa dopisze – podkreśla Trybuła.

Rywalizacja odbywać się będzie w kilku kategoriach wiekowych. Wśród mężczyzn obowiązywać będą grupy: M – I (18-34 lata), M – II (35-49 lat), M – III (50-59 lat), M – IV (60 i więcej lat) a wśród kobiet K – I (18 i więcej lat). Wyścigi będą się odbywały przy otwartym ruchu drogowym, dlatego wszystkich uczestników obowiązuje ścisłe przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego.

Zawody organizuje Towarzystwo Cyklistów Orzeł Rabka Zdrój, przy pomocy samorządów: Urzędu Miasta Rabka Zdrój, Urzędu Gminy Spytkowice, Urzędu Gminy Raba Wyżna.

Szczegółowy plan I Etapu
Łączna długość trasy: 37,8 kilometra.
- Start – Raba Wyżna, parking obok stadionu KS Orkan, godz. 13.10-14.30
Trasa
Raba Wyżna stadion - Raba Wyżna centrum
1,1 km, droga powiatowa.
Raba Wyżna centrum - Bielanka – Pieniążkowce skrzyżowanie
9,3 km, droga wojewódzka nr 958
Pieniążkowce skrzyżowanie – Odrowąż kościół
1,5 km, droga powiatowa.
Odrowąż kościół - Bukowina Osiedle
3,1 km, droga gminna
Bukowina Osiedle – Harkabuz – Podsarnie – Podwilk
10,2 km, droga powiatowa.
Podwilk – Spytkowice - Raba Wyżna skrzyżowanie
9,6 km, droga międzynarodowa E-7.
Raba Wyżna skrzyżowanie - Raba Wyżna centrum
1,9 km, droga powiatowa.
Raba Wyżna centrum - Raba Wyżna stadion
1,1km, droga powiatowa - Meta – Raba Wyżna parking obok stadionu KS Orkan, godz. 14.40-16.00