polaczyk 1

KAJAKARSTWO. Rodzina, najbliżsi przyjaciele, przedstawiciele władz samorządowych Miasta i Gminy Szczawnica, a także najmłodsi zawodnicy Klubu Sportowego „Pieniny" powitali w sobotę kajakarza górskiego Mateusza Polaczyka, który wrócił z Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Ceremonia powitania rozpoczęła się w pobliżu domu rodzinnego Olimpijczyka,
w bezpośrednim sąsiedztwie toru kajakowego na Dunajcu, na którym Mateusz rozpoczynał swoją karierę sportową, będąc wówczas wychowankiem Klubu Sportowego „Pieniny". Jak przystało na królewskie powitanie nie obyło się bez szampana i symbolicznego „klapsa" wiosłem.

Powrót Szczawniczanina z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie stał się okazją do złożenia mu serdecznych gratulacji. Burmistrz Szczawnicy – Grzegorz Niezgoda wręczając szczawnicki witacz gratulował Mateuszowi znakomitego wyniku i życzył dalszych sukcesów na arenach sportowych. „Uzyskane przez Mateusza zaszczytne, czwarte miejsce na Olimpiadzie w Londynie świadczy nie tylko o jego doskonałym przygotowaniu technicznym, ale przede wszystkim o wielkim talencie - powiedział burmistrz Niezgoda

Dalsza część powitania odbyła się na przystani kajakowej w Pieninach, gdzie oprócz wykonywania pamiątkowych zdjęć odczytany został wiersz autorstwa Piotra Gąsienicy – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, napisany specjalnie dla Olimpijczyka.

Fot. Jan Głąbiński – Tygodnik Podhalański

polaczyk 3

polaczyk 2