karate 3 oboz

W dniach od 29 lipca do 4 sierpnia  sześćdziesięciu karateka z Nowego Sącza, Dębowca, Krakowa, Zakopanego i Gorlic oraz 21 członków SSK Yokozuny z Nowego Targu uczestniczyło w obozie sportowym karate Kyokushin „Wapienne 2012".

Obóz zorganizowany został przez Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin na terenie uzdrowiska w miejscowości Wapienne. Głównym organizatorem był Andrzej Krawontka 5 dan z Nowego Sącza oraz jego małżonka Urszula Krawontka, która sprawowała rolę opiekuna-wychowawcy. Głównym instruktorem prowadzącym zajęcia sportowe była z kolei sensei Ewa Pawlikowska 3 Dan z Nowego Targu.

Uczestnicy obozu bardzo pracowicie spędzali czas. Pomiędzy 3 treningami dziennie i kąpielami w basenie, rywalizowali w grach i zabawach sportowych m.in. bilardzie, ping pongu, piłce nożnej, siatkówce, pływaniu czy konkursach plastycznych oraz mogli sprawdzić swoją wytrzymałość w biegu ekstremalnym.

Wyróżniająco spisał się Michał Mądry, który w konkurencji bieg ekstremalny (trasa górska) pozostawił swoich kolegów daleko w tyle i zajął pierwsze miejsce. W konkurencji pływanie był on trzeci. Na pochwałę również zasługuje Piotr Urbański (11 lat), który w konkurencji pływanie rywalizował z dużo starszymi od siebie kolegami i ostatecznie zajął doskonałe czwarte miejsce. .

W przedostatnim dniu obozu chętni obozowicze mogli podejść do egzaminu na stopnie Kyu. Z SSK Yokozuna do egzaminu podeszli: Bartłomiej Pawlikowski 10 Kyu, Piotr Urbański 10,3 Kyu, Dawid Joniak 9.1 Kyu, Dawid Żarnecki. 9.1 Kyu, Kacper Kulpa 6.1 Kyu. Będący po raz pierwszy na obozie uczestnicy mogli także zdobyć tytuł SAMURAJA poświadczony certyfikatem, po symbolicznym „chrzcie na samuraja".

W ostatnim dniu obozu odbył się turniej kata i kumie, w którym:
- w konkurencji kata open Kacper Kowalski zajął I miejsce  a Wojciech Domalik III
- w konkurencji kumite semi kontakt juniorów Wojciech Domalik był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce, a w kumie lekki kontakt Kadetów Kacper Kulpa uplasował się na II miejscu.

Obóz dla 4 uczestników został dofinansowany ze środków dotacji Urzędu Miasta Nowy Targ.

karate 1 oboz

katare 6 oboz

karate 4 oboz

karatge 2 oboz