Plakat piknikuImpreza pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION

REKREACJA. Kolejny z cyklu pięciu wakacyjnych biegów górskich, organizowanych w ramach Maratonu BeskidSki odbędzie się jutro (w niedzielę 12 sierpnia) w Spytkowicach koło Rabki-Zdroju.

Otwarta formuła sprawia, że w tych sportowo-rekreacyjnych zmaganiach może w nim wziąć udział każdy chętny. Dystans do pokonania jest 10-kilometrowy.

Spytkowicka edycja będzie czwartą, a 26 sierpnia – w Limanowej (na takim samym dystansie) - zaplanowano V, ostatni bieg.
Niedzielny piknik w Spytkowicach pomyślany jest nie tylko jako maraton (od godz. 9 do 13.30) i promowanie zdrowego stylu życia, ale także jako wspólna zabawa dla całych rodzin. Na wszystkich czeka wiele atrakcji, a na zawodników - cenne nagrody, m. in. Puchar Kompleksu Beskid czy Puchar Firmy Kabanos w Dojeniu Krowy.

Dzieciaki będą mogły rywalizować w biegu pod górę, a całe familie - w sztafecie rodzinnej. Będzie i konkurs sprawnościowy, przeciąganie liny oraz możliwość przejażdżki konnej (dla najmłodszych). Swój udział zapowiedzieli już goprowcy, policja i straż pożarna. Obecność tych służb to szansa przejechania się na quadach, spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w konkursach i zobaczyć pokazy sprawnościowe.

Konkurs dla pań przygotowała firma kosmetyczna Mary Key, a dzieci będą mogły rywalizować w konkursach wiedzy o pracy goprowców, policjantów i strażaków.

Podczas pikniku zaprezentują się lokalne organizacje i twórcy ludowi, rękodzielnicy oraz przedsiębiorcy z całego Podhala. Wystąpią zespoły regionalne i grupy taneczne. Do dyspozycji uczestników będzie też plac zabaw z trampolinami, zjeżdżalniami oraz obficie zaopatrzony bufet.

Zorganizowanie tej imprezy stało się realne dzięki zaangażowaniu wielu zaprzyjaźnionych firm i instytucji, które widzą sens i potrzebę promowania rodzinnego, aktywnego wypoczynku i przekazują ten cel fundusze, nagrody, inne dary.