Plakat piknikuImpreza pod patronatem naszej gazety internetowej PODHALE REGION

REKREACJA. Kolejny z cyklu pięciu wakacyjnych biegów górskich, organizowanych w ramach Maratonu BeskidSki odbędzie się jutro (w niedzielę 12 sierpnia) w Spytkowicach koło Rabki-Zdroju.

Otwarta formuła sprawia, że w tych sportowo-rekreacyjnych zmaganiach może w nim wziąć udział każdy chętny. Dystans do pokonania jest 10-kilometrowy.

Spytkowicka edycja będzie czwartą, a 26 sierpnia – w Limanowej (na takim samym dystansie) - zaplanowano V, ostatni bieg.
Niedzielny piknik w Spytkowicach pomyślany jest nie tylko jako maraton (od godz. 9 do 13.30) i promowanie zdrowego stylu życia, ale także jako wspólna zabawa dla całych rodzin. Na wszystkich czeka wiele atrakcji, a na zawodników - cenne nagrody, m. in. Puchar Kompleksu Beskid czy Puchar Firmy Kabanos w Dojeniu Krowy.

Dzieciaki będą mogły rywalizować w biegu pod górę, a całe familie - w sztafecie rodzinnej. Będzie i konkurs sprawnościowy, przeciąganie liny oraz możliwość przejażdżki konnej (dla najmłodszych). Swój udział zapowiedzieli już goprowcy, policja i straż pożarna. Obecność tych służb to szansa przejechania się na quadach, spróbowania swoich sił na ściance wspinaczkowej. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w konkursach i zobaczyć pokazy sprawnościowe.

Konkurs dla pań przygotowała firma kosmetyczna Mary Key, a dzieci będą mogły rywalizować w konkursach wiedzy o pracy goprowców, policjantów i strażaków.

Podczas pikniku zaprezentują się lokalne organizacje i twórcy ludowi, rękodzielnicy oraz przedsiębiorcy z całego Podhala. Wystąpią zespoły regionalne i grupy taneczne. Do dyspozycji uczestników będzie też plac zabaw z trampolinami, zjeżdżalniami oraz obficie zaopatrzony bufet.

Zorganizowanie tej imprezy stało się realne dzięki zaangażowaniu wielu zaprzyjaźnionych firm i instytucji, które widzą sens i potrzebę promowania rodzinnego, aktywnego wypoczynku i przekazują ten cel fundusze, nagrody, inne dary.


Cykl biegów górskich organizowany jest z inicjatywy Małopolskiego Klastra Turystycznego - Beskid. Pomysłodawca całego przedsięwzięcia i głównym jego organizatorem to Małopolski Operator Integracji Turystycznej. Zwycięzcy mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Do wygrania jest ponad 20 tysięcy złotych! Celem Maratonu BeskidSki jest nie tylko popularyzacja biegów, ale i zdrowego stylu życia. Podczas cyklu biegów promowany jest nowy produkt dla narciarzy - BeskidSKI PASS.
Co to jest BeskidSKI PASS? Wspólny karnet na kilka stacji narciarskich. Karnety te będą 5-, 10- i 15-dniowe w systemie, „kiedy chcesz". Kupując taki karnet (np. 10 dniowy) będziemy mieli możliwość korzystania przez 10 dowolnie wybranych dni, w trakcie całego sezonu zimowego, na wszystkich połączonych stacjach, o dowolnej porze podczas godzin działania wyciągów. Co więcej, karnet będzie można zakupić przez Internet, w hotelach, pensjonatach oraz wielu innych współpracujących podmiotach. Bardzo istotną sprawą będzie również fakt, że karnet wielodniowy będzie znacznie tańszy niż zakupienie biletów poza zintegrowanym systemem. Więcej informacji dotyczących BeskidSki znajdziesz na www.beskidski.pl.

Ten „nowy produkt" dla miłośników białego szaleństwa powstał przy współpracy kilku stacji narciarskich Beskidów. To dzięki niemu już w najbliższym sezonie zimowym wszyscy narciarze będą mogli korzystać z wielu wyciągów w ramach jednego zintegrowanego systemu. Współpracujące na dziś stacje to: Podstolice Ski (stacja w okolicach Wieliczki /Krakowa), Beskid – Spytkowice (koło Rabki), SN Śnieżnica (Kasina Wielka), Limanowa SKI (Limanowa), Ryterski Raj (Rytro), Kokuszka SKI (Piwniczna) a nad przystąpieniem wspólnego systemu zastanawiają się SN Czarny Groń (Andrychów) Lubomierz SKI (okolice Mszany Dolnej) Jednocześnie cały czas są prowadzone rozmowy z kolejnymi podmiotami chcącymi przystąpić do wspólnej karty.

Przypomnijmy, że 30 czerwca bieg odbył się w Stacji Narciarskiej Podstolice, 14 lipca gospodarzem była Kasina Wielka (rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk), a 29 lipca – Rytro ze swoim Ryterskim Rajem. Teraz czas na Spytkowice, a końcem sierpnia – na Limanową.