ml

TRIAL. Czwórka reprezentantów AMK Gorce Nowy Targ: Gabriel Marcinów, Michał Łukaszczyk, Jakub Łukaszczyk oraz Michał Żuławiński uczestniczyła w rozegranej w Krzeszowicach III Rundzie Mistrzostw Europy.

Najlepiej z tego grona zaprezentowali się jadący w klasie International bracia Łukaszczykowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył 19 letni Michał, przed młodszym o dwa lata Jakubem. : - Cieszy wynik jaki obaj osiągnęli, ale trzeba obiektywnie stwierdzić że, pojechali oni daleko od swojej normalnej dyspozycji. Odcinki jak na tę rangę zawodów były bardzo łatwe. W 80 procentach poziomem dorównywały tym jakie są na Mistrzostwach Polski. Psikusa sprawiła natomiast pogoda. Padający deszcz powodował, że było strasznie mokro i ślisko co znacznie podniosło poziom trudności. Nie może to jednak tłumaczyć prostych błędów jakie obaj popełniali. Kubę jeszcze można w pewnym stopniu usprawiedliwić bo dzień przed zawodami zatruł się i jego występ stał pod dużym znakiem zapytania. Namówiliśmy go do startu, ale jego forma fizyczna daleka była od idealnej. Na szczęście rywale popełnili tych błędów jeszcze więcej, co pozwoliło moim zawodnikom wskoczyć na najwyższe stopnia podium – ocenił trener AMK Gorce Rafał Luberda.

W najwyższej klasie „Championship" gdzie stawką jest tytuł Mistrza Europy jako jedyny z Polaków wystartował Marcinów. Nie był to udany występ nowotarżanina. W dziewięcio osobowej stawce uplasował się on na ostatnim miejscu. Zebrał na trasie 93 punkty karne, aż o 69 więcej niż zwycięzca Włoch Matteo Grattarola : - Gabryś przekonał się jak daleko uciekła mu Europa. Kiedy inni poszli zdecydowanie do przodu on stanął w miejscu. Mimo wszystko stać go było na zdecydowanie lepszy wynik. Popełniał jednak proste błędy. Podpierał się nogami tam gdzie nie powinien i to od razu odbiło się na wyniku - uważa Luberda.

Kolejny reprezentant AMK Gorce Michał Żuławiński wystartował w rywalizacji weteranów, gdzie prawo startu mają zawodnicy po 40 roku życia: - Michałowi w tym roku „stuknęła" czterdziestka i występem w Mistrzostwa Europy sam sprawił sobie prezent. Cel miał jeden – ukończyć trasę. Osiągnął to i dlatego jego występ trzeba uznać za udany – stwierdził trener AMK Gorce.

W rywalizacji juniorów rywalizował wywodzący się z Nowego Targu, ale od dłuższego czasu jeżdżący w barwach Automobilu Krakowskiego Kevin Pieprzak. W gronie 10 startujących zajął miejsce 8.

Zdjęcie: W akcji Michał Łukaszczyk
Żródło: Sherco.pl