11trial

SPORTY MOTOROWE. Już w najbliższy weekend w Nowym Targu odbędzie się jubileuszowa, 70 Edycja Międzynarodowego Rajdu Tatrzańskiego im. Kazimierza Jurkowskiego, w ramach którego rozegrana zostanie V i VI runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski PZM oraz Międzynarodowy Puchar MACEC.

Organizatorem rajdu jest AMK Gorce Nowy Targ. Początek rywalizacji w obu dniach o godzinie 10. Baza wyścigu, skąd zawodnicy ruszą na trasę, mieścić się będzie na parkingu pod Długą Polaną.

- Trasa rajdu jak to nakazuje tradycja związana z postacią niezapomnianego działacza i sportowca, będzie znajdować się w masywie Gorc. Jak to było w latach 30-tych, kiedy to odbył się I Rajd Tatrzański odcinki charakteryzować będą się potokami, półkami skalnymi, przeszkodami w postaci drzew i stromych podjazdów. Jest to również okazja przypomnienia postaci mecenasa Kazimierza Jurkowskiego, oraz historii i osiągnięć sportowych klubu nowotarskiego. Przygotowano na tą okoliczność biuletyn informacyjny oraz wystawę starych fotografii a także zostanie wystawiony przechodni Puchar im. Kazimierza Jurkowskiego z roku 1949 wraz z tabliczkami zwycięzców – podkreśla prezes AMK Gorce, Mieczysław Batkiewicz.

Specjalną atrakcją oprócz wystawy będzie przygotowany w bazie zawodów specjalny pokazowy odcinek. To nie jedyna atrakcja, bowiem obok strony sportowej odbędzie się parada motocyklistów i zawodników biorących udział w zawodach ulicami miasta Nowego Targu, którzy na nowotarskim rynku stoczą pojedynek pokazowy o Puchar Burmistrza miasta Nowego Targu.

Honorowym sędzią zawodów pokazowych będzie Burmistrza miasta Nowego Targu. Planowany również jest na nowotarskim rynku koncert muzyki Country, w sobotę o godz. 18.00.

Wzorem ubiegłego roku do wspólnej organizacji imprezy zaproszono sekcję IPA Nowy Targ. W paradzie motocyklistów uczestniczyć będą goście z Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, prawdopodobny udział w paradzie jest również gości z zagranicy Słowacji, Włoch.