Tour de Pologne pod patronatem medialnym dziennika internetowego Podhale Region. POWIAT TATRZAŃSKI. Po raz drugi w Tour de Pologne Amatorów wystartuje pięcioosobowa drużyna małopolskiej11828674 818070254957355 4767570949659437243 n Policji. Treningi już trwają. Finał w najbliższy piątek. Śmiałkowie zmierzą się ze słynnymi podjazdami pod Ząb, Gliczarów Górny oraz Bukowinę Tatrzańską.

Dariusz Bulanda, Jacek Palka, Robert Siemek i Marek Karkula reprezentować będą małopolskich policjantów już po raz drugi, Łukasz Czyż po raz pierwszy, choć już raz- w 2013 roku- w TDPA startował. Trenują intensywnie, w ostatni weekend także na trasie TDPA. Kolarze amatorzy pojadą tą samą trasą, którą chwilę później pojadą zawodowcy, a wśród nich aktualny mistrz świata Michał Kwiatkowski.

Zawodnicy pokonają trasę Tour de Pologne Amatorów już w najbliższy piątek. Rozpoczną jazdę na rondzie w Bukownie, zjadą do Poronina i ruszą podjazdem przez Ząb, zjazdem przez Sierockie, Leszczyny i Biały Dunajec do Gliczarowa Dolnego. Tutaj rozpoczyna się najtrudniejszy, sięgający w pewnym momencie 23%, podjazd, słynna ściana Bukovina, na której licznik roweru najczęściej nie przekracza wartości 6 kilometrów na godzinę. Później zjazd do Białki Tatrzańskiej Wierchem Rusińskim i finałowy podjazd do Bukowiny Tatrzańskiej. Tutaj, w rejonie ronda, umiejscowiona zostanie meta. Całość trasy to tylko 39, 9 kilometrów, jednak suma tzw. przewyższeń to blisko 1000 metrów. Oznacza to, że każdy kolarz będzie miał do przejechania w pionie niemal kilometr.

Mamy nadzieję, że policyjnej drużynie będzie kibicować jak najwięcej osób. Startujemy w piątek 7 sierpnia kilkanaście minut przed godziną 10. spod hotelu Bukovina Terma SPA. Start ostry z Poronina planowany jest około godz. 10.10. Zapraszamy do kibicowania!

Organizatorem zmagań jest Lang Team. Mundurowych kolarzy wspierają Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Region IPA Kraków oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów.

źródło:KWP