Na pamiątkę Fot. Anna Szopińska RAJD DLA WYTRWAŁYCH. Cały dzień prawie będą dziś w drodze rowerowi wyczynowcy, którzy o godz. 8 rano wyruszyli zwartą grupą sprzed sklepu „Rowex" w Nowym Targu, na 210-kilometrową trasę Rajdu dookoła Tatr. Jest ich czterdziestu, w tej liczbie kilka pań.

Chwila przed wyruszeniem Fot. Anna Szopińska Barwna grupa Ostatnie sprawdzenia Fot. Anna Szopińska zebrała się chwilę Ustawiamy się na starcie Fot. Anna Szopińska przed startem, żeby dokonać rajdrow5ostatnich uzgodnień, sprawdzićSygnał do startu dał właściciel Rowexu Fot. Anna Szopińska „kolarki". WszyscyNo to w drogę! Fot. Anna Szopińska stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Prognozy zwiastujące deszcz bynajmniej nie zepsuły humorów ani nie zgasiły zapału uczestników. Wszak to najwytrwalsi rowerzyści, niektórzy – zaprawieni w takich bojach już od kilkunastu lat. Edycja Rajdu jest bowiem siedemnasta.

Suma przewyższeń na 210-kilometrowej trasie to 2.395 metrów. Rajd odbywa się przy normalnym ruchu drogowym, więc trzeba uważać. Bufety przewidziano w Liptovskich Matiasovcach (na 90-tym kilometrze) i w Starym Smokowcu na (155-tym kilometrze). Objechawszy Tatry, rowerzyści będą mieli metę w miejscu startu, czyli przy „Rowexie", gdzie odpoczną przy ognisku.