podhale tour

KOLARSTWO. Zakończył się Podhale Toru – Kolarski Puchar Podhala w jeździe indywidualnej na czas na szosie nad którą patronat medialny sprawowała gazeta internetowa PODHALEREGION.PL. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Rafał Szmytka.


W niedzielnym trzecim etapie 68 zawodników i zawodniczek rywalizowało na trasie: Spytkowice – Raba Wyżna – Bielanka – Odrowąż – Załuczne – Piekielnik – Podszkle – Bukowina Osiedle – Harkabuz – Podsarnie – Podwilk – Spytkowice. Najlepszy okazał się tu Stanisław Niewiadomy z Ochotnicy Dolnej, przed Piotrem Biernawskim z jmpsport.pl oraz Piotrem Szafrańcem z NutraxxPolar Team. Długość trasy wyniosła 48,6 kilometra.

Do końcowej klasyfikacji generalnej zawodów zaliczany był łączny czas wszystkich trzech etapów. Tu najlepszy okazał się Rafał Szmytka (niestowarzyszony), który o jedną (!) sekundę wyprzedził Stanisława Niewiadomego oraz Jarosława Miodońskiego (Eleven Regament Bieniasz Team). Wśród Pań pierwsze miejsce przypadło Izabeli Fudala.

Zawody zorganizowało Towarzystwo Cyklistów Orzeł z Rabki Zdroju przy współudziale Gmin Spytkowice, Raba Wyżna oraz Rabka Zdrój.

- Myślę, że imprezę można udać za udaną. Obyło się bez większych problemów organizacyjnych i kolizji na trasie co cieszy nas najbardziej. Frekwencja też nas satysfakcjonuje. Mieliśmy gości nie tylko z terenów Podhala, ale i z wielu miast Polski m.in. Gliwic, Tarnowa czy Katowic. Usłyszeliśmy wiele pochlebnych opinii od uczestników zarówno tych, którzy wystartowali w naszym wyścigu po raz pierwszy jak również od stałych bywalców. Ze sportowego punktu widzenia wyścig dostarczył dużych emocji. Do ostatnich metrów, ostatniego etapu sprawa końcowego zwycięstwa była niewiadomą. Wystarczy powiedzieć, że pomiędzy pierwszy a czwartym zawodnikiem w klasyfikacji generalnej była różnica dwóch sekund! Nie obyło się bez niespodzianek, bo przynajmniej w moim odczuciu do faworytów zaliczani byli Jan Miodoński i Mirosław Bieniasz. Tymczasem to nie oni a Rafał Szmytka stanął na najwyższym stopnia podium. Jechał najrówniej spośród całej stawki i zasłużył na końcowe zwycięstwo. Zapraszamy już za rok na kolejną edycję! – podsumował jeden z przedstawicieli organizatora zawodów Stanisław Trybuła.

Nagrody – w postaci pucharów i upominków rzeczowych - dla najlepszych zawodników Podhale Tour wręczali wójt Franciszek Sidełko, sekretarz rady gminy Spytkowice Barbara Dziur oraz oraz reprezentujący starostwo nowotarskie Kazimierz Bielak

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI III ETAPU I KOŃCOWEJ KLASYFIKACJI