1KOLARSTWO GÓRSKIE. Młodzi kolarze z GKS Raba Wyżna Podsarnie nie próżnują. We wrześniu na start stanęli kilka razy, skutecznie zdobywając laury, uznanie i podium.

W pierwszy dzień września kolarze z GKS Raba Wyżna Podsarnie wzięli udział w przedostatniej edycji Pucharu Polski MTB w Gielniowie . Tutaj trasa była wymagająca i ekstremalna. Nasza reprezentantka tj. Estera Siarka w kat. młodziczka wywalczyła I miejsce, mimo awarii roweru. Adrian Siarka w kat. j234567891011unior młodszy zajął III miejsce, co dało mu III pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.
16 września kolarze z tegoż teamu brali udział w ostatniej edycji Pucharu Tarnowa. Tutaj świetne starty oddali młodzicy, gdzie w ich kategorii odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek w Kolarstwie Górskim. Srebrny medal tych mistrzostw zdobyła Estera Siarka. Świetne IV m. zajął Szymon Domalik. W juniorach młodszych Adrian Siarka zajął III m., co dało mu IV m. w klasyfikacji generalnej, a wśród dziewczyn Monika Rapacz VI m. Estera również w generalce zajęła III m. W kategorii żak w edycji Oliwia Siarka wywalczyła pierwsze miejsce.
Wielki sukces po sześciu edycjach Pucharu Szlaku Solnego odniosła czwórka rodzeństwa Siarków ; Krystian I m., Oliwia I m., Estera I m., Adrian II m. Ostatnia edycja odbyła się w Magurze Małastowskiej 23 września. Warto tutaj zwrócić uwagę na zawodniczkę Oliwię Siarka, która wygrała wszystkie edycje. Z kolei miejsca z ostatniej edycji są następujące: w kat.9-10 lat - Krystian Siarka IV m. , kat. żak - Oliwia Siarka I m . młodziczka - Estera Siarka I m., junior młodszy - Adrian Siarka II m.W klasyfikacji generalnej świetne miejsca zajęli także Monika Rapacz VI m. i Szymon Domalik VI m.
Dzień później odbyły się Małopolskie Międzyszkolne Zawody w Myślenicach. Reprezentantami szkoły podstawowej z Podsarnia byli: Oliwia Siarka , która zajęła II m. i Krystian Siarka VIII m. Reprezentantka Gimnazjum z Raby Wyżnej Estera Siarka w Gimnazjadzie zdobyła III m.
Ostatnią imprezą w jakiej brali udział zawodnicy z GKS Raba Wyżna-Podsarnie 29 września był Puchar Polski we Wałbrzychu. W tak prestiżowych zawodach ogólnopolskich młodziczka Estera Siarka mimo defektu koła wywalczyła I m. W tej samej kategorii u chłopców Szymon Domalik zajął V m. W kategorii junior młodszy Adrian Siarka dzielnie do samego finiszu walczył z czołówką i zajął III miejsce tracąc do drugiego tylko jedną sekundę. Podobnie sytuacja wyglądała w juniorkach młodszych gdzie Monika Rapacz walczyła do końca o trzecie miejsce ale w ostateczności zajęła IV. Był to ostatni finałowy Puchar Polski 2012.