a karate 7

KARATE. W dniu 20 października 2012 w Krośnie z udziałem reprezentantów klubu Yokuzuna Nowy Targ, odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez Krośnieński Klub Sportowy BUDO przy wsparciu Urzędu Miasta Krosna oraz Zarządu Województwa Podkarpackiego.

W turnieju wzięło udział 183 zawodników z 21 Klubów Karate z Polski. Rywalizowano w formule kata i kumite. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu Pani Anna Dubiel a nagrody wręczał Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki. Sędzią głównym turnieju była wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata i Europy Ewa Pawlikowska 4 dan z Nowego Targu.

Oprócz głównego sędziego turnieju, nowotarską Yokozunę reprezentowało 10 zawodników: Wojciech Stanek, Maksymilian Rapacz, Michał i Weronika Stachowiec, Patrycja i Julia Nykaza, Mateusz Kowalski, Kacper Kowalski, Kacper Kulpa, Piotr Urbański.

Najlepiej spisała się Patrycja Nykaza, która w kumite w swojej kategorii wiekowej i wagowej była bezkonkurencyjna i zajęła 1 miejsce. Również jej siostra Julia pokazała klasę zajmując 3 miejsce w kata oraz 3 miejsce w kumite w najmłodszej kategorii dziewcząt. Z kolei w najmłodszej kategorii chłopców Michał Stachowiec zajął 2 miejsce, natomiast w konkurencji kata przeszedł do II tury z miejscem 3, ale ostatecznie w finale uplasował się na 5 miejscu. W konkurencji kata całkiem nieźle wypadli: Kacper Kowalski, który zajął 3 miejsce oraz Maksymilian Rapacz, który spośród 24 zawodników w jego kategorii uplasował się tuz za podium na miejscu 4. Wszyscy zawodnicy SSK Yokozuna bardzo się starali i wykazali ogromną chęć walki.

Udział w turnieju został dofinansowany ze środków dotacji Urzędu Miasta Nowy Targ

a karate 5

a karate 4

a karate 3

a karate 2

a karate 1