3 miejsce wśró kobiet - krushevo macedonia polish open 2012. Dominika Kasieczko pierwsza z lewej. Fot. archiwum Dominia KasieczkoSPORT. Dominika Kasieczko z Zakopanego zakończyła sezon liczącym się sukcesami w Polsce i za granicą.

Marzec 2012 - wiosenne latanie w Beskidzie Wyspowym - Podobin. Fot. archiwum Dominika KasieczkoNajważniejsze 2012 serial cup slovenia  3rd place fun class_fot.Ewa Korneluk-Guzytegoroczne wyniki to Drugie miejsce w kategorii kobiecej w Serial Cup (Słowenia). Fot. archiwum Dominika Kasieczkodrugie2012_serial Cup Słowenia. Lądowanie po konkurencji. Fot. Ewa Korneluk-Guzy wicemistrzostwo Drugie miejsce w kategorii kobiecej w zawodach Ratitovec Open, (Słowenia). Fot. Archiwum Dominika KasieczkoPolski w Paralotniowych Mistrzostwach Polski, które rozegrana zostały w Krushevie (Macedonia), pierwsze miejsce w kategorii SPORT gliders i drugie miejsce w kategorii kobiecej w zawodach Ratitovec Open, (Słowenia), drugie miejsce w kategorii kobiecej i trzecie w kategorii FUN gliders w Serial Cup (Słowenia), drugie miejsce w kategorii kobiecej w XCC Paralotniowm Pucharze Przelotowym (całorocznych zawody przelotowych, w których liczą się przeloty z całego sezonu), pierwsze miejsce w kategorii SPORT gliders i pierwsze miejsce w kategorii kobiecej w Pucharze Beskidu Wyspowego, oraz pierwsze miejsce wśród kobiet w Polskiej Lidze Paralotniowej.

To sukcesy tym bardziej liczące się, że zakopianka stosunkowo od niedawna uprawia paralotniarstwo. Urodziła się w 1985 w Zakopanem. Z zawodu jest architektem. Zanim kupiła skrzydło i zaczęła podniebne przeloty, startowała w zawodach skialpinistycznych rangi krajowej i międzynarodowej, w tym w Pucharze Polski, Mistrzostwach Polski, Pucharze Europy Środkowej.

W 2008 roku rozpoczęła swoją przygodę z paralotniarstwem.

- Dyscyplina sportu, którą uprawiam, to paralotniarstwo przelotowe. Współczesne konstrukcje paralotni pozwalają na pokonywanie, przy wykorzystaniu wznoszących prądów powietrznych, znacznych dystansów – kilkudziesięciu, a nawet kilkuset kilometrów. Jak w każdej dyscyplinie, w tej również rozgrywane są zawody, które polegają na pokonaniu określonej trasy jak najszybciej. Latania swobodnego nie należy mylić z lotami z napędem silnikowym, ponieważ to zupełnie co innego – wyjaśnia.

Od 2011 roku należy do UFO Team, gdzie podnosi swoje kwalifikacje dzięki kontaktom z doświadczonymi pilotami. Sezon 2012 poświęciła na starty w zawodach, biorąc udział w trzech imprezach kat. FAI II i w każdej z nich odnosząc sukcesy. Obecnie zaczyna planować sezon 2013. - Moje plany to przesiadka na bardziej wyczynową paralotnię oraz dalsze starty w zawodach, m. in. w narodowych mistrzostwach europejskich krajów, dzięki czemu mam nadzieję na awans do Paralotniowej Kadry Polski. Bliską mi ideą jest także aktywizacja kobiecego paralotniarstwa – mówi.

Wyniki

2012
II-ga wicemistrzyni Polski - Paralotniowe Mistrzostwa Polski - Krushevo, Macedonia

I miejsce w Kat. SPORT gliders - Ratitovec Open, Słowenia
II miejsce w kat. kobiecej - Ratitovec Open, Słowenia

II miejsce w kat. kobiecej - Serial Cup, Słowenia
III miejsce w kat. FUN gliders - Serial Cup, Słowenia

II miejsce kat. kobieca - XCC Paralotniowy Puchar Przelotowy

I miejsce w kat. SPORT gliders, I miejsce w kat. kobiecej - Puchar Beskidu Wyspowego
Polska Liga Paralotniowa - I miejsce wśród kobiet
2011
Polska Liga Paralotniowa - I miejsce wśród kobiet
I miejsce kat. kobieca - Puchar Beskidu Wyspowego