aaMEKielce3

KARATE. 16-17 listopada 2012 w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushin – Shinkyokushin. Organizatorami była Polska Federacja Karate Shinkyokushin wraz z Kieleckim Klubem Karate Kyokushin, przy współpracy z Polskim Związkiem Karate.

Patronat honorowy i organizacyjny nad Mistrzostwami objęli: Minister Sportu, Ambasada Japonii, Wojewoda Świętokrzyski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Kielc.

Mistrzostwa odbyły się z udziałem władz Światowej (WKO) i Europejskiej(EKO) Organizacji Karate: ATTILA MESZAROS (Vice President WKO), ROMAS VITKAUSKAS (członek WKO, członek komisji antydopingowej WKO), Alexander Goncharenko i Svetlozar Veltchev (EKO Board Member) oraz światowej czołówki zawodników.

W tak prestiżowej imprezie sportowej swój udział zaznaczyli członkowie nowotarskiej Yokozuny: sensei Ewa Pawlikowska 4 Dan – sędzia międzynarodowy, mieszkanka Ostrowska Joanna Hebda 2 Kyu – studentka III roku wydziału Turystyki Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - startująca w kategorii kumite kobiet młodzieżowców oraz Kacper Kowalski 6 kyu – startujący w kategorii kumite i kata kadetów. Zarówno Joannie jak i Kacprowi zabrakło niewiele, aby stanąć na podium Mistrzostw Europy. Oboje przez niewielką przewagą swoich przeciwników odpadli w walkach o półfinał.

Pomocy finansowej na udział w Mistrzostwach Europy udzieliła Gmina Nowy Targ oraz Miasto Nowy Targ w ramach przyznanej dotacji.

*********

17 listopada 2012 w Gubinie odbył się z kolei Puchar Polski Młodzików i Juniorów zorganizowany przez Gubiński Klub Karate Kyokushin oraz Polski Związek Karate. W Pucharze wzięło udział 125 zawodników z 38 ośrodków.

Jedynym reprezentantem SSK Yokozuna Nowym Targu był Wojciech Domalik uczeń 1 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Targu mieszkaniec Łopusznej. Wojtek spisał się na medal. Zajął I miejsce w kategorii kumite semi kontakt Juniorów +75 kg. W pierwszej walce spotkał się z Brzezińskim Konradem z Zielonej Góry – walka ta była wyrównana z niewielką przewagą Wojtka, sędziowie więc zadecydowali dogrywkę. W dogrywce Wojtek nie pozostawił wątpliwości sędziom , że to on jest zwycięzcom. W następnej walce półfinałowej zmierzył się z Markiem Maryniakiem z Jastrzębia Zdroju, z którym wygrał przed czasem przez ippon, a zwycięska runda w finale z Filipem Adamów zapewniła Wojtkowi złoty medal.

Udział w Pucharze Polski pokryty został ze środków dotacji Miasta Nowy Targ i środków SSK Yokozuna.

aa karate 2