a szaflarski

SPORTY WALKI. Adrian Krauzowicz oraz Kevin Szaflarski z Nowotarskiego Klubu Sportów Walki odnieśli pierwsze swoje znaczące sukcesy. Obaj 17 latkowie w ostatnich tygodniach sięgnęli po złote medale w krajowych imprezach.

Krauzowicz – startując w wadze do 69 kilogramów - stanął na najwyższym stopnia podium w nowosądeckiej gali „Między nami Góralami". W drodze po złoty medal nowotarżanin wgrał dwie walki. Pierwszą stosunkiem głosów sędziów 2:1 a drugą 3:0. Ważący 120 kilogramów Szaflarski (na zdjęciu), triumfował z kolei w wadze ciężkiej Amatorskiej Ligi MMA, która odbyła się w Bochni. – Bardzo cieszę się z ich sukcesów. Obaj zapowiadają się bardzo obiecująco. Mają dopiero po 17 lat a już sporo potrafią i cały czas się rozwijają. Solidnie podchodzą do treningów, do tego mają twardy, góralski charakter – uważa trener i założycie NKSW  Wojciech Hoły.

NKSW rozwija się bardzo prężnie. – Zainteresowanie sporami walki na Podhalu jest olbrzymie. Stąd pomysł powołania klubu. Staramy się zapewnić wszystkim naszym zawodnikom jak najlepsze warunki treningu. Mamy w klubie trenera od stójki, trenera od brazylijskiego jiu-jitsu a od stycznia dołączy do nas trener od zapasów. Drzwi do naszego klubu stoją otworem przed każdym. Zapisać się można w poniedziałki lub środy o godzinie 19 w Sali gimnastycznej na nowotarskim lodowisku – informuje Hoły.

A już 28 grudnia Nowy Targ będzie najprawdopodobniej gospodarzem Gali MMA i K1, organizowanej przez MMA Federation Coloseum, która do tej pory zorganizowała już 12 tego typ gal. Zaprezentują się w niej m.in. trzej reprezentanci NKSW: wspomniany Krauzowicz a także Filip Bienias oraz Dariusz Tomala.