podium

SPORTY EKSTREMALNE. Trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal wywalczyła siódemka reprezentantów Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej podczas rozegranych w Radlinie Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Nowoczesnych Sztuk Walki Silesia Samurai VIII.

Zawodnicy PSA startowali w najbardziej widowiskowej konkurencji: bitwa na tricki akrobatyczne  Na najwyższym stopnia podium stanęły Zuzanna Zubek, Nikola Kulińska oraz Alan Sieradzki. Po srebrny medal sięgnęła – po mocno dyskusyjnej decyzji sędziowskiej - Paulina Król, a brąz przypadł w udziale Danielowi Klosowi.

Na podium nie udało się stanąć Magdalenie Urbaś, która zdaniem wszystkich – oprócz trójki sędziowskiej – zdecydowanie wygrała swój pojedynek eliminacyjny. Także Michał Bafia miał prawo czuć się skrzywdzony werdyktem sędziów, którzy wyeliminowali go z walki już w eliminacjach.

Organizacyjnie Mistrzostwa stały na słabym, żeby nie powiedzieć fatalnym, poziomie. Już pomijając mocno dyskusyjne decyzje sędziów, to w trakcie zawodów panował na hali jeden, wielki chaos. Skutkiem tego była totalna dezorganizacja harmonogramu zawodów. Opóźnienia startów w poszczególnych kategoriach sięgały nawet kilku godzin. A kiedy dodamy tego notoryczne pomyłki prowadzącego zawody, przy prezentacji klubów i ich reprezentantów, a także gapiostwa przy wręczaniu medali, to należy się mocno zastanowić nad sensem organizacji tego typu imprezy w tamtym miejscu.