Młodizcy

TENIS STOŁOWY. Brzeg Dolny był gospodarzem Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w Tenisie Stołowym. Drużyna KS Gorce Nowy Targ w składzie: Wiktor Klag oraz Michał Kowalczyk wywalczyła 5 miejsce!

Duet ten dotarł do finału przechodząc najpierw eliminacje wojewódzkie z pomocą Jasia Mrugały i Piotrka Gniadka (Kraków 3.03.2019), następnie wygrali półfinały ogólnopolskie (Krościenko Wyżne 30.03.2019), by w finałach w Brzegu pokonać drużyny z Polkowic 3:0 oraz z Torunia 3:2.  W meczu o medal Gorce przegrały z późniejszym Mistrzem drużyną z Kolpingu Jarosław 0:3.

W turnieju drużynowym wystąpiła też ekipa z Waksmundu, która przeszła turnieje eliminacyjne i zameldowała się w Brzegu, lecz musiała uznać wyższość przeciwników przegrywając kolejno z Bydgoszczą 2:3, z Wrocławiem 0:3 oraz z Międzyzdrojami 0:3, kończąc turniej na miejscu 13.

Młodziczki Tornado

W Brzegu Dolnym rozgrywane były również gry indywidualne i gry deblowe. W tej drugiej konkurencji kolejne 5 miejsce przypadło zawodnikowi z Nowego Targu, Wiktor Klag w parze z Mikołajem Łukaszewskim z Torunia pokonali w pierwszej rundzie Aleksa Pakułe (Sieradz) w parze z Kacprem Perkowskim (Białystok) 3:0, w drugiej rundzie wygrali z Borysem Massalskim (Piaseczno) oraz z Kacprem Weikumem (Warszawa) 3:0, w meczu o medal Wiktor z Mikołajem przegrali z Michałem Wandachowiczem (Międzyzdroje) oraz Alanem Kulczyckim (Grudziądz) 1:3.

Wiktor i Mikołaj

W turnieju indywidualnym Wiktor zakończył swoje zmagania na miejscu 9, pokonując kolejno Kamila Sadowskiego z Grodziska Mazowieckiego 3:0 oraz Kacpra Totona z Ropczyce również 3:0. W meczu o "8" Wiktor przegrał z Arturem Gromkiem z Lidzbarka Warmińskiego 0:3. W turnieju singlowym wystąpiła również Natasza Korczak która w pierwszej rundzie pokonała Paulinę Godlewską z Kwidzyna 3:2. W drugiej rundzie Natasza musiała uznać wyższość Emili Skiby z Rzeszowa przegrywając 0:3. 

Natasza w turnieju deblowym zdobyła miejsce 17 występując w parze z Mają Kurzawską przegrały z Matyldą Hardyś (Częstochowa) oraz z Marią Toborek (Orzesze) 1:3.

Natasza z Mają

KS Gorce Nowy Targ serdecznie dziękuje swoim partnerom bez których sukcesy sekcji Tenisa Stołowego nie byłby możliwe, mowa o firmach: Top-Trend Piotr Głąbiński, Librum Podatki, STC, Korczak i Syn, Kia Wadowski, Fabryka Reklamy, Bukowski Rent a Car, Gmina Miasto Nowy Targ.