morliy osrroda

TENIS STOŁOWY. Pochodzący z Waksmunda, wychowanek Gorców Nowy Targ, a od tego sezonu zawodnik Ostródzianki Ostróda Szymon Kolasa wywalczył 4 medale w rozegranych w Mławie Mistrzostwach Polski juniorów i juniorek.

Najcenniejszy złoty medal Kolasa wywalczył w turnieju mikstów w parze z Mają Miklaszewską (MRKS Gdańsk). W singlu waksmudzianin dotarł do finału, po drodze zwyciężając m.in. z aktualnym Mistrzem Polski Kadetów Maciejem Kubikiem (Olimpia Unia Grudziąc). Mecz miał dramatyczny przebieg. Rozstrzygnął się w pięciu setach. W decydującym Kolasa przegrywał już 4:9 by zwyciężyć 11:9. W finale Kolasa musiał już uznać wyższość innego reprezentanta Grudziądza, klasyfikowanego w świecie na 6 miejscu Samuela Kulczyckiego, z którym przegrał 1:4. Obaj Ci zawodnicy spotkali się także w finale debla. I tutaj także Kulczycki w parze z Kubikiem byli górą w starciu z duetem Kolasa – Jan Zadecki (AZS AWFiS Gdańsk). Waksmundzianin stanął także na trzecim stopnia podium w turnieju drużynowym.

- Jestem bardzo zadowolony. Szczególnie cenię sobie srebro w singlu i wygraną nad Maćkiem Kubiakiem, którego nigdy wcześniej nie udało mi się pokonać. W finale z Samuelem mimo przegranej 1:4 myślę, że też pokazałem się z niezłej strony – cieszy się Kolasa.

W turnieju juniorek brąz wywalczyła Aleksandra Garb z Gorców, która grając z Dominiką Gilewska (GLSK Nadarzyn) sięgnęła po brąz w grze deblowej.