a błazusiak

SPORT MOTOCYKLOWY. Tadeusz Błażusiak, dwukrotny Mistrz Świata w SuperEnduro, czterokrotny Mistrz Stanów Zjednoczonych AMA Endurocrossie oraz Mistrz Europy i wielokrotny Mistrz Polski w Trialu, zawodnik, który jako jedyny na świecie ma na swym koncie 5. zwycięstw w Erzbergrodeo, dołącza do motocyklistów ORLEN Team.

Poszerzenie zespołu o Tadeusza Błażusiaka jest konsekwencją poszukiwania najbardziej utalentowanych polskich zawodników, osiągających sukcesy międzynarodowe.

- Nieustannie poszukujemy i wspieramy talenty, dzięki którym polski sport ma szansę znacząco zaistnieć na arenie międzynarodowej, a Tadeusz Błażusiak to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych polskich motocyklistów, który niejednokrotnie już udowodnił, że nie ma sobie równych w swoich kategoriach. Tadeusz doskonale wpisuje się w profil zespołu, który od przeszło 13 lat godnie reprezentuje barwy narodowe na światowych arenach. Liczymy, że zawodnik ten wniesie do projektu nową energię i zdobędzie jeszcze wiele trofeów dla naszego kraju w barwach ORLEN Team – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PKN ORLEN.

Tadeusz Błażusiak w barwach ORLEN Team będzie startował w Endurocrossie, Super Enduro i w cyklu zawodów Xgames, na które w 2013 składają się cztery eliminacje: Munchen, Barcelona, Iguzau, Los Angeles. Ponadto w przyszłym roku najprawdopodobniej będzie chciał sięgnąć po kolejne trofeum w Erzbergrodeo. W perspektywie długoterminowej myśli również o udziale w rajdach cross-country, w tym oczywiście w rajdzie Dakar. W tej dyscyplinie Tadeusz ma już za sobą debiut. W sierpniu br. brał udział, wraz z Kubą Przygońskim, w długodystansowym rajdzie Desafio Litoral, rozegranym na trasach Argentyny. Obaj zawodnicy wystartowali wówczas na zaproszenie fabrycznego zespołu KTM.

- Cieszę się, że będę mógł jeździć w barwach ORLEN Team – jednego z najlepszych polskich zespołów obecnych w sporcie motorowym. Podobnie jak Kuba, Jacek i Marek – kocham rywalizację motocyklową. Nasze rodzime dyscypliny różnią się od siebie, ale na koniec wszyscy ścigamy się jednośladami, być może niebawem spotkamy się na trasach tych samych rajdów. Wierzę, że nasza współpraca pozwoli osiągnąć wiele sukcesów – powiedział Tadeusz Błażusiak.

Tadeusz Błażusiak pochodzi z Nowego Targu, a obecnie mieszka i trenuje w Andorze. Uprawianie sportu jest jego profesją i jednocześnie wielką pasją. Pierwszy kontakt z motocyklem miał już w piątym roku życia.
Tadeusz „Taddy" Błażusiak jest zdobywcą Mistrzostwa Świata Superenduro 2011 i 2012 oraz złotego medalu olimpiady sportów ekstremalnych X-Games 2011 i złotego medalu w Pucharze Świata w SuperEnduro w 2010. Od 2007 Tadeusz jeździ w fabrycznym teamie KTM, wraz z którym w zawodach enduro ma na swoim koncie wygrane wszystkich największych zawodów Enduro Extreme na świecie, zaczynając od pięciokrotnego zwycięstwa w Erzbergrodeo w Austrii przez The Tough One w Wielkiej Brytanii, Hell's Gate we Włoszech, Last Man Standing w USA, a kończąc na trzykrotnym zdobyciu Mistrzostwa Ameryki.

Nowy zawodnik ORLEN Team to również Mistrz Europy w trialu, który zdobył siedmiokrotnie Międzynarodowe Mistrzostwo Polski i dwukrotnie sięgnął po tytuł Międzynarodowego Halowego Mistrza Niemiec w tej właśnie dyscyplinie.

(blazusiak.com)