hajnosdawid

SPORTY EKSTREMLANE. Dawid Hajnos z Szaflar wywalczył pierwszy w karierze Tytuł Mistrza Polski w Biegach z Przeszkodami na dystansie 12 kilometrów. Mistrzostwa rozegrano w ten weekend w miejscowości Radotki koło Płocka.

Zanim Hajnos stanął na najwyższym stopnia podium na długim dystansie, dzień wcześniej na krótkim – o długości 5 kilometrów – był drugi.

- Przez zdecydowaną większość trasy prowadziłem. Dałem się wyprzedzić Tomkowi Krawczykowi na jednej z ostatnich przeszkód. Organizatorzy mocno przesadzili ze skalą trudności. Było koło 50 przeszkód. Jedną od drugiej dzieliło może 50 metrów. Jak dobiegłem do mety, to przedramiona miałem jak ze skały – przyznał Hajnos, który tym samym powtórzył swój wyczyn sprzed roku, gdzie na 5 kilometrów również wywalczył srebrny medal.

Na 12 kilometrów szaflarzanin nie miał sobie równych. Do mety dotarł z przewagą ponad 3 minut nad drugim w stawce zawodnikiem.

- Już było dużo więcej biegania, a właśnie na bieganie ostatnio kładę duży nacisk w moich treningach. Jak tylko była okazja, to starałem się odskakiwać rywalom – podkreślił Hajnos.

Z innych reprezentantów Teamu Podhalańskie Dziki Gorący Potok, srebrny medal w mikście zdobył Jakub Mikrut z Czarnego Dunajca.

Teraz przed naszymi reprezentantami start w Mistrzostwach Świata, których gospodarzem w dniach 12-13 października będzie Londyn.