nksmedlae

SPORTY WALKI. W Jarosławiu rozegrano Puchar Polski Juniorów i Seniorów w low kick. Nie zabrakło w nim klubów z Podhala. Szczególne powody do radości mają reprezentanci NKSW HOŁY Team z Nowego Targu, którzy z dorobkiem aż 10 medali wygrali klasyfikację drużynową i wywalczyli tytuł Najlepszego Klubu. 2 medale to wynik zawodników z Jarosz Fight Club z Rabki Zdrój.

Z zawodników NKSW Hoły Team na najwyższym stopnia podium stanęli Weronika Kukuczka i Tomasz Waluś. Srebrne medale zawisły na szyjach Jakuba Kuźniara i Damiana Bałuca, a po brąz sięgnęli: Filip Bienias, Michał Behounek, Adam Abood al hassani, Bartosz Pająk, Mateusz Urbaś i Konrad Szlęk.

 wkuk

- Oczywiście, że jestem bardzo zadowolony z dorobku medalowego, szczególnie, że to były dla nas pierwsze zawody w sezonie. Co prawda, można być troszkę rozczarowany wynikami naszych najbardziej doświadczonych zawodników, ale na pewno nie stylem w jaki przegrali swoje półfinałowe walki. Zarówno Michał i Adam, a szczególnie Filip stoczyli pojedynki, które zdaniem większości, powinny być walkami finałowymi. Przegrali nieznacznie na punkty, a w przypadku Filipa zadecydowało losowanie. Cieszę się z postawy debiutantów, którzy zawalczyli bez respektu i pokazali, że są gotowi już na poważniejsze wyzwania – podsumował trener NKSW, Wojciech Hoły.

ppnksw

Patryk Augustyn i Maciej Sroka to brązowi medaliści z klubu Jarosz Fight Club. Nie powiodło się Patrykowi Kocajowi, który odpadł w eliminacjach.

- Akurat jeżeli chodzi o Patryka to tutaj w ogóle zastanawialiśmy się czy jechać na Puchar Polski, bo 5 października czeka go walka o Zawodowy Pas Mistrza Polski w Piasecznie. Do jest dla nas priorytet, dlatego do udziału w Puchar podeszliśmy bardziej sparingowo, z naciskiem na to by przede wszystkim nic się nie stało. Jeżeli chodzi o Maćka i Patryka, to zawalczyli na miarę swoich możliwości, choć przyznam, że troszkę więcej oczekiwałem od Patryka, ale to młody zawodnik, który na razie nabiera doświadczenia – ocenił występ swoich podopiecznych, Łukasz Jarosz.

Maciej Zubek