a gala mmaa

SPORTY WALKI. Znamy już niemal wszystkich zawodników, którzy 28 grudnia wystąpią w organizowanej przez Federację MMA Coloseum Wielkiej Gali Sportów Walki „Coloseum XIII Tango z Góralem" nad którą patronat sprawuje PODHALEREGION.PL. Nowotarskiej publiczności zaprezentuje się kilku czołowych polskich - i nie tylko - „fighterów"

Łącznie w piątkowym wieczór w Miejskiej Hali Lodowej odbędzie się 15 pojedynków zawodowych i amatorskich w formule MMA i K1. Walką wieczoru będzie pojedynek w kategorii open 93 +, w którym naprzeciw siebie staną: mistrz świata w jiu jitsu Dariusz Zimoląg oraz specjalista od boksu tajskiego Wiesław Kwaśniewski (na zdjęciu). Potwierdzona jest też walka o pas mistrzowski COLOSEUM Wojciecha Bulińskiego (130 kg wagi) z mistrzem Coloseum w wadze do 93 kg Grzegorzem Janusem (obecnie waży 110 kg). O pas Coloseum walczyć będzie również jeden z najlepszych zawodników polskiego MMA w kategorii do 61 kg Tymoteusz Świątek, który zmierzy się z zawodnikiem z Ukrainy. Ciekawie zapowiada się starcie Serobyana Grochoya z Armenii z Piotrem Olszynką. Na gali nie zabraknie też zawodników z Podhala. Zawodowo w wadze do 84 kg wystąpi Łukasz Witos (Spartakus Zakopane) . Jego rywalem będzie Dawid „Harnaś" Haras z Krakowa. W wadze do 80 kg zaprezentuje się kolejny zawodnik Spartakusa Staszek Gacek, którego rywalem będzie zawodnik z Lublińca Michał Boduszko. W tej samej wadze Maciej Miśkowiec powalczy z nowosądeczaninem Marcinem Olesiakiem. Ponadto w walkach o Puchar Podhala zaprezentuj się m.in. Marcin Kalata, Mateusz Kozikowski a także debiutujący w tego typu gali Dariusz Tomala, Adrian Krauzowicz oraz Filip Bienias.

Pojedynki w galach organizowanych przez Federację Coloseum toczą się nie w ringu bokserskim (tak jak to ma miejsce m.in. w KSW), ale w octagonie przez co zyskują one na widowiskowości.
PROGRAM WALK

Amatorzy MMA
77 kg Paweł Kamiński ( Luta Livre Taem Rzeszów) vs Patryk Kosaj
Open Marcin Kalata Spartakus Zakopane vs ??
Do 84 kg Mateusz Kozikowski Spartakus Zakopane 84 kg vs Krystian Szafran (Luta Livre Taem Rzeszów)

Amatorzy K1:
Do 71 kg Filip Bienias Spartakus Zakopane vs  ??
Do 63 kg Adrian Krauzowicz Spartakus Zakopane vs Gabriel Pudełek
Do 84 kg Darek Tomala Spartakus Zakopane vs Damian Bodnar (Olkusz)

Zawodowcy MMA:
1. Do 84 kg Łukasz Witos Spartakus Zakopane vs Dawid Harnaś Haras
2. Do 80 kg Staszek Gacek Spartakus Zakopane vs Michał Boduszek (Lubliniec)
3. Do 80 kg Maciek Miśkowiec Spartakus Zakopane vs Olesiak Marcin( Nowy Sącz)

4. Do 74 kg Ogórek Marcin vs Roguż Patryk
5 .Do 63kg Piotr Olszynka (Silesia Team Cage) vs Serobyan Grochya ( Elbląg)
6. Do 93 kg Przemysław Janus (Nowy Sącz) vs Paweł Hadaś AKS CHORZÓW
7. Do 61 kg Tymoteusz Świątek ( najlepszy lekki w mma) vs walka o pas federacji
8. Open 93+ Zimoląg Dariusz vs Wiesław Kwaśniewski
9. Open Wojciech Buliński (Tychy) vs Grzegorz Janus (Nowy Sącz )