zuzakowalczyk

TENIS STOŁOWY. W weekend Gorzowie Wielkopolskim odbyło się 1 Grand Prix Polski Juniorów i Juniorek w tenisie stołowym. Kolejny raz z doskonałej strony pokazali się reprezenanci Gorców Nowy Targ.

W turnieju grupowym Kamila Małysiak i Anna Cyrwus odniosły po dwa zwycięstwa i z drugiego miejsca weszły do turnieju pucharowego.

Mimo bardzo dobrej gry, turnieju grupowego nie udało się przejść najmłodszej zawodniczce - Nataszy Korczak.

W decydujących partiach o awans do turnieju głównego Małysiak pokonała 3-1 Julię Wójcik z Lubartowa, natomiast Cyrwus po pięciosetowym pojedynku musiała uznać wyższość Natalii Gajewskiej z Krakowa.

W turnieju głównym oprócz Kamili występowała Zuzanna Kowalczyk. Małysiak mimo pokonania grupowej jedynki, zajęła czwarte miejsce w grupie, kończąc turniej na miejscu 49-56.

Kowalczyk w grupie odniosła trzy zwycięstwa, uzyskując awans do najlepszej 32 w kraju. W meczu o „16” pokonała 4:1 Zuzannę Gaworską z Wrocławia, a o „8” Aleksandrę Jarkowską z Łomży. W meczu o medal przegrała 1-4 z późniejszą zwyciężczynią turnieju, Zuzanną Wielgos z Rzeszowa i skończyła turniej na 5. miejscu.

Turniej juniorów wygrał wychowanek Gorców Szymon Kolasa, który od tego sezonu reprezentuje Politechnikę Rzeszów.