plakat 1

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. W najbliższą niedzielę i poniedziałek w Miejskiej Hali Lodowej w Nowy Targu rozegrane zostaną Ogólnopolskie Zawody w Łyżwiarstwie Figurowy o „Złotą Łyżwę Podhala”

Wezmą w nim udział reprezentanci wszystkich najmocniejszych ośrodków łyżwiarstwa figurowego w kraju z Cieszyna, Oświęcimia, Warszawy, Krakowa, Torunia, Krynicy Zdroju oraz Lublina.

Obowiązywać będzie podział na kategorie wiekowe od klasy wstępnej (6 rok życia) do seniora.

- Swoją obecnością zaszczycą nas m.in. Mikhail Mogilen i Ekatarina Kurakova, którzy w swoim repertuarze mają potrójne i poczwórne skoku. Występ ich będzie punktem obowiązkowym programu. Zobaczymy ich w niedzielę w programie krótkim o godz.19.30, a finał programu dowolnego odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.30.Mamy nadzieję iż licznie przybędą na trybuny całe rodziny gdyż wstęp na zawody jest bezpłatny – mówi Dorota Pieńkoś organizatorka zawodów i trenera Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego, który w zawodach będzie miał aż 15 swoich reprezentantów z przedziału wiekowego 7-17 lat. - Mamy nadzieje iż zorganizowanie tego typu imprezy cyklicznie odbywającej się co roku w Nowym Targu przyciągnie nowe dzieci do Klubu i zachęci do spróbowania tej pięknej dyscypliny sportowej, jaką jest łyżwiarstwo figurowe – dodaje Pieńkoś.

NT0919 Program 4 1