IMG 0173

Niedziela 1 grudnia 2019r. była bardzo owocna w liczne niespodzianki dla adeptów sztuk walki. Imprezę mikołajkową i szkolenie z zakresu technik samoobrony na bazie Jiu Jitsu Brazylijskie zorganizowała firma Vip Sekurity System z Łącka. Salę gimnastyczną dla potrzeb tejże imprezy udostępniła dyrekcja szkoły Podstawowej w Ostrowsku za co prezes Vip Sekurity p. Adam Wojtas składa szczególne podziękowania.

- Nie byłoby możliwe zorganizowanie takiej imprezy bez wsparcia władz szkoły, oczywiście wszystkie osoby brały udział w imprezie bezpłatnie. Nie zależnie jaki sport uprawiają, było kilka osób które wcześniej nie miały styczności ze sztukami walki. Chodziło mi o to aby promować bezpieczeństwo oraz zdrowy tryb życia, a przy okazji wywołać uśmiech na twarzy dziecka, a to jest bezcenne - podkreśla Wojtas.

Duża role odegrała Szkoła Walki Yamabushi z Ostrowska, zapraszając kilkakrotną mistrzynię polski w Jiu Jitsu Brazylijskim p. Aleksandrę Milewską oraz p. Piotra Patelskiego, który również wygrał kilka mistrzostw polski. Na pytanie ile osób wzięlo udział w imprezie p. Adam Wojtas odpowiada że zdjęcie grupowe mówi samo za siebie. 1 grudnia dowodzi iż takie spotkania są potrzebne i będziemy się starać, wraz z Yamabushi Dojo z Ostrowska organizować je jak najczęściej – oczywiście nieodpłatnie dla uczestników. Główną atrakcją był prezent dla dzieci z okazji Mikołaja od samuraja. W zbroję samuraja przebrał się Piotr Patelski a w strojach Geisha wystąpiły Patrycja Jastrzębska i Emila Błęka na co dzień trenujące jujutsu w Yamabushi Dojo. Po wręczeniu prezentów dzieciom starszych uczestników czekała niespodzianka – turniej łuczniczy w którym każdy mógł pokusić się o laury. Elementem kulminacyjnym było wręczenie medali zwycięzcom oraz promowanie na stopnie mistrzowskie w Jujutsu.

Stopnie mistrzowskie otrzymali: Jerzy Knutelski 3 Dan Jujutsu, Sebastian Westrych 2 Dan Jujutsu, Grzegorz Kobylarczyk 1 Dan Jujutsu

Wyniki zawodów Łuczniczych:

Miejsce 1: Liwia Markowicz, Radosław Dzieciołowski, Krzysztof Maka

Miejsce 2: Piotr Chachuła, Alan Zawada, Mateusz Kobylarczyk

Miejsce 3: Natasza Bogdał, Aleksandra Milejska, Marek Jaróg

mat. prasowy