LTRACE 32

ORLEN Lang Team Race to nowy cykl kolarskich wyścigów szosowych dla amatorów organizowany przez Lang Team. W przyszłym roku w ramach tego wydarzenia odbędą się trzy wyścigi: w Bukowinie Tatrzańskiej, Rzeszowie i Bytowie. Sponsorem Tytularnym projektu został PKN ORLEN.

- Obserwujemy rosnącą popularność kolarstwa szosowego wśród Polaków, którzy coraz częściej uprawiają ten sport amatorsko i oczekują organizacji zawodów na najwyższym poziomie. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z PKN ORLEN stworzyć cykl wyścigów pod nazwą ORLEN Lang Team Race. Ten projekt umożliwi wszystkim zawodnikom rywalizację w profesjonalnych warunkach i w oprawie rodem z Tour de Pologne UCI World Tour – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

- Od lat świadomie budujemy naszą markę poprzez polski sport. Wspieranych przez ORLEN zawodników oraz drużyny możemy obserwować na najważniejszych międzynarodowych arenach. Jesteśmy organizatorem i partnerem wielu sportowych widowisk na światowym poziomie, w tym ORLEN Wyścigu Narodów - imprezy w której ścigają się przyszłe gwiazdy światowego peletonu. Ale mamy też świadomość, jak ważne jest wspieranie sportu amatorskiego. Dlatego zachęcamy Polaków do aktywnego trybu życia i rozwijania sportowych pasji, angażując się w kolarski cykl wyścigów szosowych ORLEN Lang Team Race – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

ETAPY:

10 lipca – BUKOVINA Resort, Bukowina Tatrzańska (ORLEN Tour de Pologne Amatorów)
29 sierpnia – Rzeszów
20 września - Bytów
ORLEN Lang Team Race w 2020 roku będzie składał się z trzech etapów. Pierwszy etap, czyli ORLEN Tour de Pologne Amatorów odbędzie się w piątek 10 lipca w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej i tradycyjnie będzie rozgrywany na trasie królewskiego etapu Tour de Pologne UCI World Tour. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z kultowymi podjazdami – Ściana BUKOVINA i Ściana HARNAŚ. Drugi etap ORLEN Lang Team Race odbędzie się w sobotę 29 sierpnia w Rzeszowie i będzie imprezą towarzyszącą ORLEN Wyścigowi Narodów. To wyścig należący do cyklu UCI Nations Cup U23, w którym kolarze z całego świata rywalizują w barwach reprezentacji poszczególnych państw. Przyszłoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się właśnie w Rzeszowie w dniach 29-30 sierpnia i będzie finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23. Z kolei trzeci etap ORLEN Lang Team Race odbędzie się w niedzielę 20 września w Bytowie, w rodzinnych stronach Czesława Langa, na trasach wytyczonych przez wicemistrza olimpijskiego z Moskwy.

SZCZEGÓŁY:

ORLEN Tour de Pologne Amatorów w BUKOVINA Resort w Bukowinie Tatrzańskiej będzie rozegrany na jednym dystansie (60 km), natomiast na pozostałych wyścigach z cyklu ORLEN Lang Team Race w Rzeszowie i Bytowie uczestnicy będą mieli do wyboru Paradę Rowerową dla najmłodszych, dystans Mini (40-60 km) lub Maxi (80-110 km). W ramach wydarzenia zawodnicy będą rywalizować w poszczególnych kategoriach wiekowych. W ORLEN Lang Team Race będzie prowadzona klasyfikacja generalna, w której decydujący będzie łączny czas z trzech etapów. Zapisy do poszczególnych etapów lub całego cyklu już trwają. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie langteamrace.pl oraz tourdepologneamatorow.pl