Błażusiak Bolt Mistrzostwa Swiata SuperEnduro Krakow

Pękająca w szwach TAURON Arena Kraków, najlepsi zawodnicy świata, emocje rosnące z każdym kolejnym okrążeniem, niespodziewane zwroty akcji oraz powietrze przepełnione zapachem wysokooktanowego paliwa i adrenaliny… Wspólnie, po raz kolejny pokazaliśmy, że to właśnie Polacy są światową potęgą SuperEnduro!

To już po raz czwarty z rzędu stolica Małopolski gościła inauguracyjną rundę motocyklowych Mistrzostw Świata. Zwycięzcą trzech poprzednich edycji jest legendarny, sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz Błażusiak. Krakowską passęzwycięstw naszego rodaka zdołał jednak przerwać BrytyjczykBilly Bolt, który pomimo zaciętej batalii ze swoimi rywalami, torem oraz niepowtarzalnym dopingiem polskich kibiców, w spektakularnym stylu zwyciężył w rodzinnych stronach Taddiego. Błażusiak walczył do ostatniego wyścigu – na swoim koncie zapisał jedno zwycięstwo oraz dwa drugie miejsca, co daje mu bardzo dobrą pozycję do walki o tytuł Mistrza Świata w sezonie 2019/2020.

Podium klasy Prestige Mistrzostwa Swiata SuperEnduro Krakow

Elektryzująca ceremonia otwarcia, niespodziewane zwroty akcji oraz napięcie i adrenalina rosnące z każdym pokonanym metrem – krakowski, przystanek nowego sezonu Mistrzostw Świata SuperEnduro na długo zapadnie w pamięci fanów tej widowiskowej dyscypliny.

Tak niesamowite widowisko warto przeżyć jeszcze raz! Wszystkich kibiców zapraszamy do obejrzenia oficjalnego podsumowania inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro 2020: