IMG 2556

Biegiem do kombinacji norweskiej zakończyliśmy zmagania w pierwszej edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". W niedzielę dwuboiści walczyli na trasach biegowych Kubalonki o medale w czterech kategoriach wiekowych. Tego dnia triumfowali reprezentanci TS Wisły Zakopane, LKS Poroniec Poronin, AZS Zakopane oraz PKS Olimpijczyk Gilowice.

Piękne, zimowe warunki panowały na Kubalonce podczas biegu do kombinacji norweskiej. Na starcie zawodów zobaczyliśmy 63 dwuboistów. Wśród Młodzików zwycięstwo na swoim koncie zapisał Klemens Joniak, który był liderem po skoku, natomiast w biegu uzyskał trzeci czas. To był bardzo udany weekend dla zawodnika klubu LKS Poroniec Poronin, który zdominował rywalizację w swojej kategorii wiekowej i wywalczył trzy złote medale, nie dając rywalom żadnych szans również na skoczni. - Warunki na trasie były dzisiaj bardzo dobre, pogoda nam dopisała, a bieg w moim wykonaniu był dobry - tak krótko start na Kubalonce ocenia Klemens Joniak. - Jednak na skoczni czuję się zdecydowanie lepiej niż podczas biegu - dodaje. - Trasa była bardzo dobrze przygotowana, momentami była ona wymagająca, ale nie miałem z nią problemów - podsumowuje Joniak.

Bezkonkurencyjny w Juniorze Młodszym był Maciej Gąsienica-Ciaptak. Dwuboista z zakopiańskiego AZS-u miał trzeci wynik na skoczni, ale w biegu osiągnął najlepszy czas i jako pierwszy przekroczył linię mety. - Zawody były dla mnie bardzo udane i jestem szczęśliwy z wygranej - mówi z uśmiechem na twarzy złoty medalista. - Pogoda trochę nas nie rozpieszczała podczas skoków, ale dziś wyszło pięknie słoneczko, był lekki mrozik, a ja uwielbiam przy takich warunkach biegać i sprawia mi to wielką przyjemność. Trasa była natomiast bardzo wymagająca - dodaje. - Całościowo pierwszą edycję oceniam na bardzo udaną, choć te sobotnie skoki nie były takimi, z których byłbym szczęśliwy. Popełniam malutki błąd, przez który sporo tracę, ale staram się go wyeliminować. Natomiast sam bieg w moim wykonaniu był super, dlatego nie zostaje mi nic innego jak tylko podziękować trenerowi Władysławowi Wawrytce za owocne rezultaty naszej pracy - podsumowuje Maciej Gąsienica-Ciaptak.

Medaliści LOTOS Cup 2020 w kombinacji norweskiej

Chłopiec Starszy
1. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane
2. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3. Mikołaj Serwatowicz - TS Wisła Zakopane
Młodzik
1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
2. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane
3. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane
Junior Młodszy
1. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
2. Valentin Yashchuk - Ukraina
3. Andrii Pylypchuk - Ukraina
Open
1. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
2. Dawid Jarzabek - TS Wisła Zakopane
3. Maciej Zborowski - KS Chochołów

mat. prasowy