cyrwuskropeks

Robert Cyrwus, siłacz z Podhala zwyciężył w rozegranej w Nadarzynie – przy okazji Międzynarodowych Targów Rolniczych – drugiej edycji tegorocznego Pucharu Polski Strongman.

Dla popularnego „Kropka” był to pierwszy start w nowym sezonie i pierwszy po poważnej kontuzji jakiej nabawił się kilka miesięcy temu tuż przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata na Florydę.

Inauguracja sezonu w jego wykonaniu wypadła wyśmienicie. Cyrwus w Nadarzynie nie miał sobie równych i wgrał z dużą przewagą nad resztą stawki.

- Przyznam, że do pierwszej konkurencji podszedłem trochę zachowawczo. Chciałem zobaczyć czy wszystko jest dobrze z moim zdrowiem. Było, więc potem się już nie hamowałem i udało się wykręcić fajny wynik, w dodatku jak na pierwszy start po tak długiej przerwie – podkreśla Cyrwus, który na kolejne miesiące ma bardzo ambitne plany: - Przede wszystkim chcę w końcu wygrać Mistrzostwa Polski. Ponadto chcę wziąć udział w eliminacjach do Arnold Classic i wystartować w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu belki. Dostałem też fajną propozycję wstąpienia do nowo powstałej federacji, którą też na pewno rozważę – dodaje „Kropek”

Sędzią głównym zawodów był Mateusz Ostaszewski oraz Mariusz Pudzianowski, a gośćmi specjalnymi showmani z programu telewizyjnego "Gogglebox. Przed telewizorem" Dominik Abus orazKrzysztof Radzikowski.