inline

Z wielką dumą i radością dzielimy się z Państwem informacjami na temat osiągnięć zawodników LKS Poroniec Poronin, którzy wracając z zawodów przywożą ze sobą wysokie miejsca i medale. Nasi skoczkowie narciarscy regularnie biorą udział w prestiżowych zawodach LOTOS CUP pod nazwą "LOTOS Szukamy Następców Mistrza", w których każdorazowo rywalizuje ponad 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

LKS Poroniec Poronin to klub z bogatą historią, obfitującą w puchary, medale i występy zawodników w olimpiadach. Do niedawana klub posiadał liczną bo 11 osobową reprezentację olimpijską, a w ubiegłych latach w rankingach PZN znajdował się w ścisłej czołówce klubów zajmował odpowiednio 1 miejsce ( na 53) w biegach narciarskich oraz 4 miejsce (na 100) w sezonach 2010 - 2014. W klasyfikacji generalnej klubów w latach 2014 -2018 Poroniec zajął 9 miejsce na 136 pozycji !!! 

Również i w tym roku nasi zawodnicy są w dobrej kondycji, ze Szczyrku 7-9.02  przywieźli kolejne medale:

Klemens Joniak : 2x 2 miejsce w skokach narciarskich Młodzik i 1 miejsce w Kombinacji norweskiej młodzik
Adam Skupień 7 i 8 miejsce w skokach narciarskich Junior młodszy i 4 miejsce w kombinacji norweskiej junior młodszy
Krystian Zygmuntowicz 11 i 9 miejsce w skokach narciarskich junior młodszy
Bartłomiej Kuchta 5 miejsce w kombinacji norweskiej junior młodszy

Tydzień później - 15.02  ponownie ze Szczyrku skoczkowie wrócili z wysokimi lokatami:  I miejsce w kat. wiekowej Młodzik zdobył Klemens Joniak.

Tego samego dnia startowali także w kat. Junior Młodszy Krystian Zygmuntowicz (12 miejsce), Adam Skupień (13 miejsce), Sebastian Zygmuntowicz (18 miejsce) i Wojciech Bukowski (27 miejsce)
16.02 w kat. Junior Młodszy nasi zawodnicy uplasowali się na:

9 miejscu - Adam Skupień,
15 miejscu - Sebastian Zygmuntowicz,
16 miejscu - Krystian Zygmuntowicz,
20 miejscu - Wojciech Bukowski,
21 miejscu - Bartłomiej Kuchta.

inline1

20 lutego br. wielkim sukcesem zakończył udział w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. Adam Skupień zajął 2 oraz 4 miejsce indywidualnie w Kombinacji Norweskiej w Juniorze Młodszym

3 miejsce w Team Sprincie w duecie z Bartłomiejem Kuchta w Juniorze Młodszym
3 miejsce na zawodach Lotos Cup w Kombinacji Norweskiej w Juniorze Młodszym.

Bartłomiej Kuchta zajął 2 w Team Sprincie na Olimpiadzie Młodzieży Juniorze Młodszym oraz 6 miejsce indywidualnie.

Za sukcesami reprezentantów LKSu stoitrener Andrzej Gąsienica – wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w dwuboju. Równocześnie swoich sił w zawodach próbuje nasza sekcja biegów narciarskich, która pod opieką trenerską Urszuli Jarząbek – wielokrotnej reprezentantki Polski Juniorów na Mistrzostwach Świata ,zajmuje w nich coraz wyższe miejsca.

Od początku lutego br. Zarząd klubu reaktywował dziecięcą sekcję piłki nożnej, do której prowadzimy aktywne nabory. Już 2 marca o godz. 18:00 w budynku klubowym przy ul. Tatrzańskiej 1 odbędzie się spotkanie organizacyjne z trenerem – Marcelim Stawickim prowadzącym wcześniej „Skrzaty” ze Szkółki Huragan Waksmund i rodzicami chętnych dzieci.

źródło: LKS Poroniec