KS grce

TENIS SŁOWY. Klub Sportowy Gorce Nowy Targ zajął 14 miejsce – na 446 klubów - w ogólnopolskich rankingu po 3 turniejach Grand Prix we wszystkich kategoriach wiekowych.

W rankingu nie są uwzględnione wyniki z Mistrzostw Polski, które ze względu na panująca pandemię koronowirusa odbędą się w późniejszym terminie.  Nowotarżanie łącznie zgromadzili 6402 punkty. Biorąc pod uwagę województwa, to w Małopolsce Gorce ustąpiły jedynie Bronowiance Kraków.  Tytuł najlepszego klubu przypadł Politechnice Rzeszowskiej drugą lokatę zajęła właśnie Bronowianka, a trzecią KU AZS UE Wrocław.

- Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni z tak wysokiego miejsca w rankingu, szczególnie że osiągnęliśmy to swoimi wychowankami. My bazujemy na dzieciach i młodzieży. Biorąc pod uwagę tylko te kategorie to bylibyśmy nawet w czołowej „dziesiątce”. Kluby które są przed nami na ogół dysponują znacznie większym budżetem, posiłkują się zawodnikami z zewnątrz, więc trudno z nimi rywalizować. My jednak pozostajemy wierni swojej polityce i zbieramy tego „owoce” – przyznał Tomasz Klag, jeden z trenerów w KS Gorce.

Polski Związek Tenisa Stołowego podjął też decyzję o zakończeniu rozgrywek ligowych w ekstraklasie pań i panów oraz w 1 lidze. Żeński zespół Gorców, który występował w grupie południowej 1 ligi ostatecznie uratował się przed spadkiem.

Rozgrywki na niższych szczeblach na ten moment są zawieszone.