aa pk skoki

NARCIARSTWO. Nieco w cieniu Turnieju Czterech Skoczni, który w niedzielę zakończył się w Bischofchofen, w Zakopanem przez dwa dni rozgrywano Puchar Kontynentalny. W drugim dniu doszło do niecodziennego wydarzenia. 

W sobotnim, jednoseryjnym (ze względu na warunki pogodowe) konkursie zwyciężył Niemiec Daniel Weng, który za skok na odległość 132 m otrzymał 136,1 pkt. 129,5m skoczył Maximilian Mechler i z notą 132,1 pkt wywalczył drugie miejsce. Trzeci był również Niemiec Marinus Kraus, który za odległość 129 pkt otrzymał 131,7 pkt. Szóste miejsce z notą 130,7 pkt za skok na 129 m zajął Klemens Murańka. - Jestem bardzo zadowolony, ponieważ pomimo wiatru z tyłu odległość była niezła. Szkoda, że odwołali drugą serię, bo mogłem pokusić się o podium, ale nic straconego. Nie jestem doskonale przygotowany do sezonu bo niestety z powodu operacji oka nie trenowałem w lecie . Czuję jednak że moja forma rośnie a najważniejsze, że odczuwam radość z skakania. W tym sezonie liczą się dla mnie przede wszystkim  Mistrzostwa Świata Juniorów - przyznał Murańka.

Niedzielny konkurs miał niezwykłe zakończenie . W obydwu seriach triumfował Polak Aleksander Zniszczoł, ale kontrola sprzętu wykazała nieprawidłowości w kombinezonie i triumfator został zdyskwalifikowany. Pierwsze miejsce zajął tym samym słoweński skoczek Anze Semenic, drugi był Niemiec Danny Queck a trzeci Norweg Kim Elwerum Soresell . Klemens Murańka zajął tym razem piąte miejsce.

Więcej na www.podhale-sport
Fot. Zdzisław Chmiel