Fot. z archiwum organizatorówPOWIAT NOWOTARSKI – MAŁOPOLSKA. VII Mały Bieg Podhalański odbędzie się w najbliższy wtorek, 15 stycznia, tego roku w Obidowej, przy wyciągu narciarskim "Mlekodaj". Impreza jest równocześnie I edycją Małopolskiej Ligi Szkolnej w biegach narciarskich: Igrzysk (dla szkół podstawowych) i Gimnazjady (dla gimnazjów). Udział biorą zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Małopolski.

Zgłoszenia przyjmowane są zgodnie z regulaminem znajdującym się na stronie:
http://www.kis.nowotarski.pl/edycja/podstrony_zawartosc/imprezy_sportowe/aktualnosci/woj13.pdf
Początek zawodów – godz. 10.30. Prognozowany czas startu dla kategorii open - około godz. 13.

Organizatorami zawodów są: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Limanowej, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nowym Targu, Wyciąg Narciarski OBIDOWA -
i serdecznie zapraszają oni do udziału w zawodach.

Kierownik ligi to Stanisław Mrowca, kierownik organizacyjny – Tadeusz Watycha, kierownik biura obliczeń – Feliks Piwowar, sędzia główny – Adam Dudek, kierownik tras – Robert Plewa.

Gimnazjaliści (reprezentacja szkoły nie może liczyć więcej niż 12 zawodników) będą się zmagać na dystansie 3 km, a uczniowie szkół podstawowych (reprezentacja szkoły – do 15 zawodników) – na 2-kilometrowej trasie. Doping na trasie – jak najbardziej pożądany.