nowytargroadhcalwe 

Adam Wójcik z IN Mogilany Cycling Team oraz Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team to zwycięzcy tegorocznej, piątej już w historii edycji Wyścigu Kolarskiego Nowy Targ Road Challenge.

 Od piątku do niedzieli ponad 200 zawodników i zawodniczek ścigało się po malowniczych trasach Podhala.

I etap to indywidualna jazda na czas na 12 kilometrowej trasie rowerowej  między Frydmanem a Niedzicą. Blisko 112 kilometrów do pokonania kolarze mieli podczas drugiego etapu z Białki Tatrzańskiej i metą na Litwince. Wyścig kończył 3 etap na dystansie 99 kilometrów, ze startem i metą w Nowym Targu.

Na starcie stanęła ścisła czołówka kolarstwa amatorskiego w Polsce, stąd też rywalizacja do samego końca była bardzo zacięta.

Wśród panów po raz drugi w historii Nowy Targ Road Challenge triumfował Adam Wójcik z teamu IN Mogilany Cycling Team. Drugi –podobnie jak przed rokiem – był reprezentant Agrochest Team Dawid Bartoszek, a trzeci Jakub Żurek z 72D Rowmix Java Team. Z licznej grupy reprezentantów Nowotarskiego Klubu Kolarskiego, najwyżej na 20 pozycji uplasował się Albert Głowa.

Wśród pań najlepsza okazała się zawodniczka Agrochest Team Kamila Wójcikiewicz. Na drugim stopnia podium stanęła zeszłoroczna zwyciężczyni, Angelika Tlołka, a trzecie miejsce przypadło w udziale Annie Tomica z Trek Bielsko Biała.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Agrochest Team, przed 72D Rowmix Java Team i ASE Trek Gdynia. NKK Nowy Targ zajął miejsce szóste.

- Niesamowity wyścig. Śmiem twierdzić, że poziom był najwyższy ze wszystkich dotychczasowych edycji. Mega rywalizacja w obu kategoriach. Każdy etap dostarczył olbrzymich emocji. Faworyci w tym roku mieli wyjątkowo trudno  – przyznał dyrektor wyścigu, Cezary Szafraniec.

Zapraszamy do obejrzenia Galerii Zdjęć z 3 etapu i uroczystego zakończenia wyścigu, autorstwa Macieja Gębacza